Şimdi, bilmeyenler için küçük bir hatırlatma geçelim: An itibariyle CW’da yayınlanan iki büyük süper kahraman dizisi Supergirl ve The Flash’in başrollerinin ortak bir özelliği var. Hem Kara Danvers’ı oynayan Melissa Benoist, hem de Barry Allen’ı canlandıran Grant Gustin ödüllü müzikal dizi Glee’den mezunlar. Bu gerçeğin CW da farkında elbette. Bu yüzden de birkaç ay önce, 2017’de yayınlanacak ortak bir Supergirl-Flash müzikal bölümünün olacağını açıkladılar.

Bu çok garip bir şey değil, daha önceden pek çok dizi tek seferlik müzikal bölümler topuna girmişti gözümüzün önünde. Scrubs’ın çok eğlenceli bir Turk-JD düetine gebe olmuş bölümü vardı örneğin. Buffy the Vampire Slayer da kendi evreninde güzel kotarmıştı durumu. Dolayısıyla, bu fikre toptan soğuk bakmanın lüzumu yok. Doğru insanları toparlayabilecekler mi bölümün içerisine, onu görmek lazım. Kim olabilir o doğru insanlardan biri? Örneğin, Neil Patrick Harris olabilir mi? Kendisine sorulmuş!

Resim Screenrant'e  aittir.
Resim Screenrant’e aittir.

Vakti zamanında Batman: The Brave and the Bold’un bir müzikal bölümünde Music Meister karakterini canlandıran Harris, iki süper kahraman yine o kötüyle dövüşüp bu yüzden müzikleşecek dedikodusu ortaya atılınca tekrar kendisini soruların odağında bulmuş. O da “Ben de bu fikri duydum. Music Meister’ı 15 yıl önce oynamıştım. Keyifli bir bölümdü, eğlenceliydi yapması. Ama duydum ki Joss Whedon projeyle ilgileniyormuş? Doğru mu değil mi bilmiyorum. Yapması eğlenceliydi, o yüzden, göreceğiz.

Biz bundan şunu anladık: Birkaç ay önce gelen “bölümü Whedon yönetecek” dedikodusu doğruysa, Harris’i ikna etmek ondan sonra çok zor olmayacak. En azından kendisinin ifadesi bu imayı içeriyor. Ve eğer hem Whedon, hem de Harris gelirse, biz yeminimizi yakar, ortak bölümün karşısına geçer, ağzımız yayık ayranı gibi açık soluk almadan izleriz. Buraya da yazıyoruz, 2017’de en beklediğimiz şeylerden biri olur o bölüm! Dr. Horrible birleşmesi arkadaşlar, alo, titreme geldi bakın vallahi!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.