Aylar önce Netflix, Talihsiz Serüvenler isimli kitap serisinin dizisini yapacağını duyurduğunda açıkçası bu habere baya sevinmiştim. 2004’te izleyiciyle buluşan film versiyonunu ise onlarca kez izlemişimdir; kitaplar ise tek atışta tavladı beni, bir kitabı okumama rağmen bağladı götürdü. Hal böyle olunca da, dizisine dair gelen güzel haberleri görmek beni kayda değer bir heyecana sürüklüyor itiraf etmem gerekirse.

snicket-olaf

Oyuncu kadrosuna oldukça tanıdık bir ismi katan Netflix, bu dizide Kont Olaf adına bayağı güzel şeyler çıkartacak umuyorum ki. Sinema filmi versiyonunda Jim Carrey’nin oynadığı Kont Olaf karakteri, o dönem beni bayağı mutlu etmişti. Akıllardaki Kont Olaf sosyopatlığını harika yansıtan Carrey, film boyunca güldürmesiyle de izleyicileri kendine çekiyordu. Durum bu iken, Netflix dizisi versiyonunda  Carrey’nin canlandırdığı bu karaktere hayat verecek olan Neil Patrick Harris’in de çok geri kalacağını düşünmedim şu ana kadar şahsen.

Kont Olaf gayet de babalar gibi bir yetenek isteyen türden bir rol, ama Harris’in üstesinden gelememesi için bir neden göremiyorum. Küçük bir kuple Neil Patrick Harris övdüğümüze göre, yazının aktörümüzle ilgili asıl detayına gelelim: Setten taze taze Kont Olaf görüntüleri geldi; dikkat edin eliniz yanmasın!

a65sd41

Bana kalırsa görüntüdeki tek sıkıntı, Kont Olaf’ın kafasındaki kelin biraz fazla yapmacık durması. Öyle Hollywood’daki ünlü makyaj uzmanlarından biri değilim ama nedense gözüme biraz yapmacık kalmış gibi geldi saç kısmı. Siz ne dersiniz bilemiyorum. Belki dizide efektler falan da eklenince o yapmacıklık dediğim etki ortadan kalkar ve lafımı geri alırım, zira sinema filmi versiyonunda Jim Carrey’nin kafasında o kadar bir yapmacıklık hissetmemiştim. Kafa kısmı haricinde pek bir sıkıntı yok görüntüde. Diğer ayrıntılar o kadar da göze batmıyor, problem çıkarmıyor.

Peki sizin fikriniz ne bu konuda? Setten gelen bu görüntü sizi tatmin etti mi yoksa gözünüz Jim Carrey’nin Kont Olaf’ını mı arıyor? Harris’i oynarken görene kadar Jim Carrey’nin bu roldeki haliyle bir kıyaslayın bakalım dış görünüş olarak, sizce hangisi daha uygun görünüyor karaktere?

 

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.