Düşünün, siz bir aktörsünüz. Geek dünyasında bol krediniz var, ana akım kültürde de az buçuk tanınıyorsunuz. Sağlam bir kariyeriniz var, iyi de rol kesiyorsunuz ha. Bir arkadaşınız var, samimi. Kendisine gudubet bir film devrediyorlar, potansiyel var, çok da büyük bir serinin içinde, ama bir yandan film minnak. Ama işte, seri de çok büyük ya! Dev! Ne yaparsınız? O arkadaşı darlayıp, “abi beni de bir süper kahraman yapıver?” mi dersiniz, yoksa “Hadi bunu pas geçelim, küçük bir rol ver” mi dersiniz, ileride filmin iyi iş yapma olasılığında oluşabilecek fırsatları tepmemek adına?

Nathan Fillion tam da böyle yaptı işte. Guardians of the Galaxy filminin yönetmeni James Gunn ile yakın arkadaş olan Fillion, az buçuk darlasa bir rol kapardı Guardians’da. Ama onun yerine, konuk olarak geldi. Bu betinin karşılığını da alacak gibi gözüküyor, zira ComicBook’un elde ettiği set fotoğraflarına göre, Fillion ikinci filmde bir süper kahramanı canlandırıyor. Simon Willams, nam-ı diğer Wonder Man.

nathan-fillion-3

Avengers’ın ilk sayılarında olan, ama sonra ölen, sonra da hikayesi her çizgi roman karakteri gibi dev karışan Wonder Man, bir ara oyunculuk da yapmış bir karakterdir. Guardians 2 de bu yönünden yakalayacak gibi. Elde edilen fotoğraflarda, Dünya olduğu besbelli bir yerde bir “Simon Williams festivali” var, ve bu festivalde afişleri Nathan Fillion süslüyor. Hatta filmlerden biri de Tony Stark’ın hayatını anlatıyor. Nathan Fillion, Tony Stark’ı oynayan bir aktörü oynuyor yani filmde.

Şimdi, filmin bir bölümünün günümüz Dünya’sınd geçeceği kesin böylelikle. Bunlar Wonder Man’in bir şekilde uzaya gitmeden önceki, orijin sahneleri mi? Olabilir. Fillion sadece konuk da olabilir elbette, ama bu düşük ihtimal. Hikayenin Dünya’ya gelip, arkada küçük şakalar yapılacak kadar çok vakit geçirmesi zaten imkansız, bir de öyle olsa, niye Wonder Man girizgahı yapılsın ki? Bence bu, Simon Williams’ın orijin hikayesinden sahneler. Aynı Star-Lord’un kaçırılması öncesi hastane sahneleri gibi yani.  Ve bence, Wonder Man için Nathan Fillion şahane bir tercih.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.