İşler çok karıştı arkadaşlar.

Harvey Weinstein’in onyıllardır Hollywood’da bir kariyer peşinde koşan aktrislere cinsel taciz ve tecavüzde bulunduğunun ortaya çıkmasını daha yeni sindiriyorduk malumunuz. Weinstein’in davranış biçimi Hollywood’da uzun süredir makul ve makbul kabul edilen bir saldırganlığı açığa çıkarmış, bunun üzerine pek çok aktör ve aktris kendi korku hikayelerini paylaşmıştı. Bunlardan bir tanesi geçtiğimiz gün diğerlerinden biraz daha büyük bir etki yarattı. Star Trek: Discovery‘de oynayan Anthony Rapp, 14 yaşındayken Oscarlı oyuncu Kevin Spacey tarafından cinsel tacize uğradığını iddia etti.

Buzzfeed News’a konuşan Rapp, epey detaylı kaleme alınmış makalede başına gelenleri, bunun yarattığı travmayı anlatıyor. Aynı makalede Kevin Spacey’nin duruma dair kaleme aldığı cevap metni de var. İlginizi çekiyorsa okuyabilirsiniz. Ben müsaadeniz varsa bu konunun Geekyapar’ın haddi çerçevesine giren kısmına geçmek istiyorum. House of Cards‘ın iptali.

TV-House of Cards

Bu haberin ortaya çıkmasının ardından aynı Weinstein skandalında olduğu gibi Spacey için de ardı ardına “X ödülü iptal edildi“, “Y üyeliği yalan oldu” tipi haberler gelmeye başladı. Bunların arasından en beklenmedik olan ise Netflix’in orijinal program silsilesini başlatan dizisi House of Cards’ı an itibariyle çekimleri süren altıncı sezonun ardından iptal etmesiydi. Deadline’ın duyurduğu, Netflix’in ise kısa sürede onayladığı habere göre dizinin iptali bir süredir konuşulmaktaymış, ancak bu haberle birlikte hızlanmış ve kesinlik kazanmış.

Netflix bugün Kevin Spacey çalışmazken sete bir ziyaret yapıp, oyuncu ve çalışanlarla bir konuşma gerçekleştirdiğini; bu konuşmanın hedefinin de herkesin kendini güvende ve sağlıklı hissettiğinden emin olmak olduğunu açıkladı. Çekimler tamamlandıktan sonra House of Cards’a yedinci bir sezon gelmeyecek, ancak Netflix’in belki Doug Stamper odaklı bir spin-off düşündüğü de konuşuluyor. Günler ilerledikçe durum netleşecektir, ancak şimdilik vaziyet bu. House of Cards’ın altıncı sezonu da 2018 ortasında yayınlanacak.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.