Bazı diziler vardır, tadında bırakarak veda ederler; hayranları üzmeden, işleri sakız gibi uzatmadan, güzel anılarla terk ederler sevdiklerini. Bazı diziler ise bunun tam aksine sahip olduğu her materyal ile kekremsi bir tat bırakırlar ağızda, hayranlar ya hatırlamak istemez ya da hatırladıkça eleştiresi gelir. Eh geriye kalan diğer bazı diziler ise hiçbir zaman yeterince umut ışığı yakmamış olur, bu sebeple de hayranlar bittiğini gördükleri için mutlu olurlar. Tuhaf bir duygu mu? Bizce değil.

“Maalesef Luke Cage üçüncü bir sezon için geri dönmeyecek. Marvel Televizyon Departmanı’ndaki ve Netflix’teki herkes, Harlem’in kahramanına son iki sezondur hayat veren tüm yazar, oyuncu ve ekibe; ayrıca diziyi destekleyen tüm hayranlara son derece minnettardırlar.”

luke-cage-cancelled-iron-fist-1540005103392_1280w

Dün, yani Cuma günü, yapılan açıklama aynen böyle. Yok, tamamen gerçek. Iron Fist’in iptal edilişinden tam bir hafta sonra gelen Luke Cage’in iptal haberi ile birlikte Netflix-Marvel cephesinde bir yaprak dökümü hakim adeta.

Yazının girişinde bahsettiğimiz “bazı diziler”, çoğu zaman bizlerin her türlü diziye yaklaşımımızı özetleyen bir açıklama aslında. Her birine anında birden fazla örnek düşünebildiğinizi biliyoruz, çünkü gerçekten zor değil. Ama gel gelelim insan son kısımdaki gibi bir şey olunca ne hissetsin pek emin olamıyor. Bittiği için, daha fazla kötü devam etmeyeceği için sevinsek mi; yoksa bir dizi projesi olarak harika bir fırsat ellerimizden kaçıyor diye üzülsek mi…

Luke Cage bana kalırsa ilk sezonuyla bile yeterince tempo yakalayamamıştı. Onu bırakın, Jessica Jones bile ilk sezonuyla Daredevil sonrası çıktığı için tatmin etmiyordu. E haliyle bu temposuzluktan ötürü ilk sezonu bitirme motivasyonum sadece Cottonmouth ve Shades idi, ondan sonra da ittire ittire sona ulaşmaya çalıştım. Sevdiğimiz, değer verdiğimiz, sürekli okuduğumuz kahramanların dizileri böyle bir zorunluluk haline gelince gerçekten hoş bir hal almıyor durum. Neden zevkini çıkararak izlemek varken uzun uzun sıkılma seansları yaşayalım?

luke-cage-1

Iron Fist’in iptalinin sebebi çok ama çok net herkesin aynı fikirde olması olarak açıklanabiliyordu. Ancak Luke Cage için öyle bir durum var mı pek emin değiliz. Seveni de var, sevmeyeni de. Bizim gibi ikinci sezona başlama isteği duymayan bir güruh da var elbette.

Bu haber muhtemelen birkaç gün önce gelmiş olsaydı, iptal edilişinin etkisiyle Luke Cage’e bir nebze üzülecektik. Ancak Daredevil’in üçüncü sezonunun çıktığı gün böyle bir haber patlatmak çok ikilemde bıraktı bizi: Ya haberdar bile olmayalım, Daredevil’e salya akıtırken bunun olduğunu görmeyelim istediler; ya da herhangi bir karşıt tepkiden kurtulmak adına Daredevil varken alttan alta saldılar haberi -ki yedikleri linç hafif olsun. Sizce hangisi?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.