Size bir şey söyleyeyim mi? Geek olmak için mükemmel zamanlarda yaşıyoruz. Hemen hemen her dakika sevdiğimiz içeriklerin televizyon ekranlarına ya da beyaz perdeye uyarlandığını görüyor, kahramanlarımızı kanlı canlı görme fırsatına erişiyoruz. Tamam, bu her zaman istediğimiz gibi gitmiyor hatta çoğu zaman hayal kırıklığı ile son buluyor. Yine de bu, tüm uyarlamalar kötü olacak anlamına gelmiyor. Eğer siz de benim gibi, Cowboy Bebop animesini izleyen şanlı kişilerdenseniz bugün, serinin Netflix uyarlamasından gelen fotoğraflara oldukça heyecanlanabilirsiniz!

Cowboy Bebop, tüm anime yapımları arasında çok özel bir yere sahip benim gözümde. Gerek kendisine seçtiği caz teması olsun, gerek karakterleri olsun gerekse sizi bir anda dumura uğratan duygu değişimleri olsun benim için çok özel bir yapım. Aynı anda hem gülüp hem de ağladığım o kadar bölüm var ki… Bu yüzden bir live-action uyarlama geleceğini duyduğumda hem çok heyecanlandım hem de çok tedirgin oldum. Ya istediğimiz gibi olmazsa? Ya kaynak materyalin ruhunu yakalayamazsa?  

Ne yalan söyleyeyim bu gibi soruların hepsi, Netflix’in Cowboy Bebop hakkında yaptığı her duyuruyla beraber kayboldu gitti. Dizinin oyuncu seçimleri, müziklerin Yoko Kanno’ya emanet edilmesi ve daha birçok doğru karar, bizim Cowboy Bebop projesine daha fazla inanmamıza sebep oldu. Bugünkü görseller de inancımızın boşa çıkmadığını kanıtlar nitelikte.

Genel olarak tüm görsellerde Spike, Faye Valentine ve Jet Black öne çıkıyor. Hemen hemen tüm ekibi birlikte gördüğümüz bu görsellerde, ekibin birbiri arasındaki kimyanın tuttuğunu hissediyor ve hemen gözünüzün önüne, ikonik Cowboy Bebop sahneleri geliyor. Öte yandan bazı fotoğraflar, bizim hayal gücümüze hiç iş bırakmadan direkt olarak diziden bilindik anları bizimle buluşturuyor. Spike’ın, kilise içerisindeki havalı yürüyüşü bunlardan sadece bir tanesi. Görür görmez tüylerim diken diken oldu.

Valla tek tek bakıp hepsini övmek istemiyorum ama bence olabilecek en tutarlı karakter portreleriyle karşı karşıyayız. Spike’a hayat verecek John Cho, gemimizin kaptanı Jet Black rolündeki Mustafa Shakir ve güzeller güzeli Faye Valentine’ı canlandıracak Daniella Pineda ayrı ayrı harika gözüküyorlar. Tabii onlar ne kadar harika olurlarsa olsunlar, biricik uzay köpeğimiz Ein hepsinden rol çalıyor. İnanılmaz tatlı gözüküyor yahu!

Şimdi bu kadar coştum ama bu uyarlama hakkında beni en çok korkutan ve dile getirmekten bile çekindiğim şey ne biliyor musunuz? Sanırım Ed yok arkadaşlar. Biz oyuncu seçimleri yapılırken ha yapıldı, ha yapılacak derken dizinin yayınlanma tarihi geldi çattı fakat Ed hâlâ ortalıkta yok. Ne olur dizide Ed var deyin sevgili yapımcılar. Ne olur biz Ed’siz Cowboy Bebop çekmedik deyin. Bize Ed’siz bir Cowboy Bebop izletmeyin!

Cowboy Bebop dizisi için sizin heyecanı durumunuz nedir sevgili geekler? Diziden gelen görselleri siz nasıl buldunuz? Sizce güzel bir uyarlama izleyecek miyiz? Yorumlara bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.