Geeked Weekend etkinlikleri arasında dikkatimi çeken birçok haber vardı. Fakat bu haberlerin arasında benim en fazla temkinli olduğum yapım kesinlikle One Piece’in live action uyarlamasıydı. Iñaki Godoy‘un Monkey D. Luffy’i, Mackenyu‘nun Roronoa Zoro’yu, Emily Ruddun Nami’yi, Jacob Romero Gibson‘ın Usopp’u, Taz Skylar‘ın Sanji’yi, Morgan Davies‘in Koby’i, Ilia Isorelýs Paulino‘nun Alvida’yı, Aidan Scott‘un Helmeppo’yu, Chioma Umeala‘nın Nojiko’yu Jeff Wardun Buggy’i, McKinley Belcher III‘nin Arlong’u ve son olarak Vincent Regan‘ın Garp’ı canlandıracağı diziden ilk bakış videosu yayınlandı. Gelin o videoyu izleyelim, sonra da kafamdaki soru işaretlerini konuşalım.

Öncelikle son zamanlarda yapımcıların, hayranlar olarak bizlerin kalbini nasıl çalacağını öğrendiklerinin altını çizmek isterim. Yaptıkları iş çok kötü bile olsa, hayranları nasıl etkileyeceklerini çok iyi biliyorlar. Örneğin One Piece’in, live action olarak uyarlanmaya hiç müsait olmadığını adım kadar biliyorum. Ama işte bize One Piece evrenindeki gemilerin konsept çizimlerini ve bu çizimlerin nasıl gerçeğe dönüştüğünü göstermeleri beni bile etkiledi.

Her ne kadar Arlong’un harita odasının da ismi geçse de bu video genel olarak Baratie’nin yaratılışını anlatıyor. Luffy’nin, Sanji’yle tanıştığı ve ekibine katılması için ikna ettiği bu gemi tüm ekibin aynı anda zorluklara göğüs gerdiği ilk büyük sınavlardan biri olacak. Zoro’nun, dünyadaki en büyük kılıç ustası Mihawk’la savaşı, Nami’nin ekibin paralarını çalarak Arlong arc’ını başlatması gibi birçok önemli olay bu gemide gerçekleşecek. O yüzden oldukça önemli bir gemi olduğunu söyleyebiliriz. Ve görüntülere bakarak bu önemli geminin hakkını verdiklerini söyleyebiliriz. Peki, bu neyi değiştirir?

Ne yazık ki hiçbir şeyi… One Piece hâlâ live action olarak uyarlanması imkânsıza yakın animelerden bir tanesi. Yani daha önce Netflix, Cowboy Bebop’u uyarlamaya çalıştı ve fena derecede başarısız oldu. Ki bahsettiğim Cowboy Bebop, içerisinde çok az absürtlüğün yer aldığı bir bilimkurgu evreninde geçen, kelle avcılarının anlatıldığı bir anime. Ve Netflix böyle bir animeyi bile hakkını vererek uyarlayamadı. Şimdi ana karakterlerimizin vücudunu lastiğe dönüştürdüğü, ağızlarında kılıçla gemi kestikleri bir animeyi nasıl uyarlayacaklar? Ben söyleyeyim, uyarlamayacaklar ve biz de üzüldüğümüzle kalacağız.

Siz ne diyorsunuz sevgili dostlarım One Piece live-action uyarlamasından gelen ilk bakış videosu hakkında? Sizce bu dizinin güzel olma olasılığı var mı? Yoksa siz de benim gibi yeni bir fiyaskoyla yüz yüze olduğumuzu mu düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.