Genelde beklentilerinin azizliğine uğrayan biri olarak artık hiçbir diziyi ya da filmi beklememe kararı aldım. Örneğin bu yıl çıkacak diziler arasından ne Rings of Power ne de House of Dragon’a heyecanlanıyorum… Fakat işte bir dizi var ki kendime verdiğim bütün sözleri unutuyorum ve yine heyecanlanmaktan kendimi alamıyorum. Bu dizi tabii ki Netflix’in hazırladığı, Neil Gaiman‘ın yapımcı koltuğunda oturduğu ve Tom Sturridge‘in başrolünde olduğu Sandman dizisinden başkası değil! Netlix’in, “Geeked Week” etkinlikleri kapsamında Sandman dizisinden ilk kapsamlı fragmanı yayınladı ve dizinin 5 Ağustos’ta geleceğini açıkladı! Gelin önce fragmanı izleyelim sonra da konuşmaya başlayalım!

Daha önce Sadman oyuncu seçimleriyle ilgili söyleyebileceğim her şeyi söyledim gibi hissediyorum. Yine de Tom Sturridge’in, rüyalarımdan fırlamış kadar Lord Morpheus’a benzemesini bir türlü aşamıyorum. Gerçekten son zamanlarda bundan daha iyi bir oyuncu seçimine rastlamadım. Projenin başında Neil Gaiman’ın olması, “Acaba dizide oynaması için gerçek Rüya’yı mı ikna etti?” diye düşündürtüyor bana. Biliyorum biliyorum, koskoca yedi sonsuzdan biri Rüya bir fani dizisinde oynayacak değil fakat şu soluk surata, şu simsiyah saçlara, şu zamanın kendisinden bile eski yüz ifadesine bir bakın! Heyecanlanmamak elde değil yahu!

Sandman dizisinden ilk fragman yayınlandığında Roderick Burgess’in, Ölüm yerine yanlışlıkla Rüya’yı ele geçirdiği ritüeli izlemiştik. Bu sahneler neredeyse çizgi romanla birebir uyum gösteriyor hatta sanki panel panel çizgi romanlardan aktarılıyordu. Fakat diziden gelen ikinci duyuru videosu, çizgi romanlarla birtakım farklılıklar barındırıyor. Morpheus’un, Burgess’in kendisi için kurduğu efsunlu hücresinden iki polisin kurtulması bu değişikliklerden benim için en tat kaçıranı. Fakat bu küçük ayrıntı yüzünden diziye olan heyecanımın azaldığını düşünüyorsanız, feci halde yanılıyorsunuz!

Bildiğiniz gibi Sandman çizgi romanlarının ilk cildi olan Prelüdler & Noktürnler, rüyalar lordu Morpheus’un, kaybettiği tılsımlı eşyalarını geri toplayarak Düşlem’i eski hâline getirme çabasını anlatıyor. Öte yandan serinin ikinci cildi Bebek Evi Morpheus’un, Düşlem’den kaçan rüya ve kâbusları yeniden Düşlem’e getirme çabasını konu alıyor. Anlaşılan Netflix için hazırlanan Sandman dizisi bu iki cildi bir araya getirerek tek bir sezon oluşturacaklar. Johanna Constantine’in çok daha büyük bir role sahip olacağını düşündüğüm dizi, bana göre Morpheus ve Düşlem’in vatandaşları arasındaki bir kedi-fare oyununu izletecek.

Peki, gelelim son olarak karakterlere. Johanna Constantine’in “Hettie” diye seslendiği kişinin Hekate olduğunu varsayıyorum fakat öyle olsa bu sefer kız kardeşleri nerede diye sorasım geliyor. Bunun haricinde Lucienne ve Korintli karakterlerini görünce inanılmaz bir coşkuya kapıldım. Ayrıca fragmanın en sonunda biricik kuzgunumuz Matthew’i görmek de beni çok mutlu etti. Anlayacağınız fragmanı birkaç ufak detay haricinde çok sevdim ve bu, benim diziyi beklemem için yeter de artar bile.

Siz ne düşünüyorsunuz sevgili dostlarım Sandman dizisinden gelen yeni fragman hakkında? Sizce Tom Sturridge role yakışmış mı? Dizinin tonu tutmuş mu? Yorumlara gelin ve hem çizgi romanlardan hem de diziden konuşalım bol bol!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.