FOX’un tatlı mı tatlı dizisi New Girl’ü hala izlemeyenler varsa diye böyle bir yazı yazalım dedik, çok şey kaçırıyorsunuz zira! Başrolde Zooey Deschanel’in yer aldığı dizimiz, 2011 senesinden beri yayınlanıyor, şu an da beşinci sezon tüm hızıyla devam ediyor; hatta geçtiğimiz günlerde altıncı sezon onayını da aldı. Peki bu New Girl nedir, yenir mi, onu eve götürüp besleyebilir miyiz?

Dizimiz, temiz kalpli ve içimizden biri olan Jessica Day isimli kahramanımızın ev arayışı ile başlıyor ve bulduğu ev arkadaşlarıyla beraber geçirdiği birbirinden eğlenceli ve bir o kadar da komik olaylarla devam ediyor. Bir öğretmen olan şirin kahramanımız Jess’in ve onun birbirinden değişik arkadaşlarının yaşamları üzerine odaklanan dizi, bol bol güldürüyor. Biraz Friends, biraz da How I Met Your Mother kıvamında, güzel arkadaşlıkların güzel olayları perçinlediği dizimiz, aslında yetişkin insanların da garip şeyler yapıp onlardan ders alabileceklerini göstermekten de geri durmuyor. Bir yandan güldürüyor, bir yandan da mesajını alttan alttan yediriyor anlayacağınız.

Böyle anlatınca size basit bir sitcom gibiymiş gibi gelebilir, ama durun önce açıklayalım! New Girl basit bir güldüren diziden ibaret değil sadece; dizimizi tatlı, şirin ve çiçek yapan birçok neden var. İşte biz de bunları sizin için bir güzel derledik, bol ateşte harladık, üzerine minik soslar kattık ve size hazır hale getirdik. Bir bakın bakalım nasıl olmuşlar.

 

1. Bir Kere Güldürmesi Cepte!

New Girl 1

Dizimiz güldürüyor demiş miydik? Dediysek bile yine diyelim, New Girl tam da kafanızı dağıtmalık, neşenizi yerine getirecek türden bir dizi! Çizgi romanların hayat bulduğu veya bir sürü olağandışı ögelerle yeni dünyalar sunan fantastik dizilerinize biraz ara verip de kısa bir sürede gülmek için izleyecek şeyler arıyorsanız sizin ilacınız New Girl kesinlikle! Bölüm başına ortalama yirmi dakika olan New Girl, izledikçe seveceğiniz, sevdikçe kendinizden bir şeyler bulacağınız ve bunun üzerine bir daha seveceğiniz bir dizi olacak! Bize güvenin, bu yapım size neşe verecek!

 

2. Zooey Deschanel Harika!

New Girl 2

Bir Otostopçu’nun Galaksi Rehberi, Bay Evet ve Aşkın 500 Günü gibi bizlere kendini sevdiren yapımlarda yer alan Zooey Deschanel, dizide inanılmaz bir performans sergiliyor. Oyunculuğundan şüphe duymadığımız Deschanel, tüm hünerlerini bizlere göstermekten bir adım bile geri durmuyor. Aynı zamanda, Jessica Day’i canlandıran aktrisimiz, söylenene göre karakterini geliştirmek için büyük çaba sarf ediyormuş. Her gün birbirinden farklı ve hoş elbiseler giyen Jess karakterinin kostümlerine de yardımcı oluyormuş kendisi.

Unutmadan şu detayı da ekleyelim, She&Him müzik grubunda yer alan Deschanel, sadece görünüşü ve oyunculuğuyla bizleri mest etmekle yetinmiyor, üzerine sesini de işinde kullanıyor. Bol bol şarkı söyleyen Jess karakterinin başarılı olmasının bir yanı da bu olmalı, zira biz Zooey Deschanel’e ve sesine, en az oyunculuğuna olduğu kadar tutkunuz. Şirin mi şirin biri, şarkı söyleyebiliyor, rol yapabilme yeteneği de bayağı iyi! New Girl’ü ayakta tutan sebeplerden biri bu oyuncumuz millet, haberiniz olsun.

 

 

3. Jess’in Doğal Hâlleri!

New Girl 3

Bazı karakterler vardır, siz olmaktan o kadar uzaktırlar ki, ya sadece imrenerek yaptıklarını izler veya okursunuz ya da onlardan ölesiye nefret edersiniz. Size güvence verebiliriz ki, Jessica Day onlardan biri değil, hem de hiç! Halkın bağrından kopup gelmiş cici bir karakter olan Jess’i anlamak için öyle şaşalı şeyler bilmenize de gerek yok. Herkesin kendinden bir şey bulabileceği Jess, bize inanın içinizi ısıtacak. Gariplikleri, sevimli halleri ve zaman zaman da tam bir kadın oluşuyla bizleri etkileme konusunda oldukça başarılı olan Bayan Day’den nasıl nefret edebiliriz ki?

 

4. Ha Bir De, Jess’in Geek Hâlleri!

Jess (Zooey Deschanel) in "Bully."

Bu detayı yazımıza eklemeden geçmeyelim dedik, zira Jess’in de kendi çapında bir geekliği var. Yüzüklerin Efendisi’nden Gandalf ve Gollum gibi karakterlere göndermeler yapacak kadar da bu kültüre aşina. Ha tabii “Jess bir geek” dediysek çok da gözünüzü boyamayalım, zira dizi tam anlamıyla bir “geek” dizisi değil, o nedenle bu tip bir detayı çok kısa olarak gördüğümüzü düşünürsek, beklentiyi çok yukarıya çekmeyelim. Yani tam teçhizat bir geek dizisi değil, ama yine de kalbimizi minik göndermeleriyle fethediyor New Girl.

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.