Şu sıralar devam etmekte olan bütün dizilerin bir sonraki sezon akıbeti öyle ya da böyle belli olmaya başladı. Örneğin Two Broke Girls bir daha geri gelmeyecek şekilde üzerine toprak atılmışken, iZombie gibileri de yeniden izleyebilelim diye bir sonraki diziler arasında yerini ayırttı. Fakat gel gelelim bu yeni sezon onayını kapabilen dizilerden birinde Geekyapar okuyucusunun çok da tuhaf karşılamayacağı, ama yalnız başına oldukça garip de durabilen bir diziye dair gelişme var: New Girl. 

4

Önceki New Girl yazılarımızda, dizinin neden gittikçe düşmeye başladığını bolca açıklamaya çalıştık aslında. Altıncı sezonunu da, anlatmaya devam etmesinin zorunda olduğu bir sonla bitirdiğinden dolayı yeni sezon onayını almaması gibi bir umut yoktu ortada sanırsam. Ama almasa da hak etmiyor denmeyecek kadar sıradanlaşmıştı. Diziye maraton koşturan karakterlerin ruhunu söndürmüşlerdi zira. Ha yine de yeni sezon onayını aldı mı? Aldı. Fakat nasıl aldı, ne biçim aldı orası bir muamma.

Yedinci ve final sezonuyla karşımıza gelecek olan New Girl, normalde sahip olduğu 23 bölüm uzunluğunda bir sezonla veda etmeyecek ekranlara. Sekiz bölüm, hayır şaka değil, sonra Fox’un yapımı olan dizimiz artık rafa kaldırılmak üzere elveda diyecek. Bir sit-com dizisi için sekiz bölüm adeta dalga geçmek gibi bir şey. Zaten yirmi dakika olan bölüm uzunluğu bir şeylere kolay kolay yetmezken adamlar tutmuş sekiz bölümde bitireceğiz demiş, iş mi şimdi bu? Yanıt vermenize gerek yok, bu sorunun cevabı evet olacak. Neden mi? Çünkü artık yürümüyordu, sorun bizde değil dizideydi. Bir şekilde son verilmesi şarttı.

5

New Girl’ü fazlasıyla seven biri olarak hep devam etsin diye isteyeceğimi düşünsem de, son bir-iki sezondur bu yapımın sağlığı için yarıda kesilmesine bile tav olacak kıvamdaydım. Neyse ki Fox yapımcıları böyle bir ucu açık sonu bizlere layık görmeyip en azından sekiz bölümde meramlarını anlatmak istemişler. Onlar da farkında dizinin eski dinamiğinde olmadığını, iyice düşüş yaşadığını. Gerçi Fox’a “Sekiz bölüm ne ya? Çocuk mu eyliyorsunuz?!” diye daha fazlasını istediklerini de belirtmiş dizi yapımcıları ama, ellerindeki birkaç bölümde olayı mecburen güzel bir şekilde sonuçlandırmaları gerek.

Olur da şu sekiz bölümde de ortaya saçtıklarını toplayamazlarsa, New Girl de çok güzel gidip kötü bitiren komedi dizilerinden biri olarak kalacak akıllarda. How I Met Your Mother kadar demek istemiyorum, zira onun başarısı da bitirişi de New Girl’e oranla kat be kat fazlaydı; fakat küçük bir benzerini yaşamak da üzer. O yüzden son sekiz bölümlük şansı ellerinde iyi değerlendirseler iyi ederler. Güzel kurgulanarak başlanmış yapımların üzücü bitmesi kalp kırıcı…

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.