Bir komedi programında yapılan bir esprinin, espri mi yoksa korkunç bir gerçek mi olduğunu anlayamadığımız birkaç saniye, benim için en komik anlardan bir tanesi oluyor her zaman. Bu yüzden böyle anları kullanarak bizi kararsız bırakan ve bu kararsızlığımıza gülen komedyenlere büyük saygı duyuyorum. Söz konusu ciddi olup olmadığını anlayamadığımız insanlar olunca da Nicolas Cage ismi, diğerlerinden çok daha öne çıkıyor. Bugün de ünlü aktörün, yeni filmi olduğu iddia edilen bir filmden fragmanı sizinle buluşturuyor ve bunun gerçek mi yoksa espri mi olduğunu sorguluyoruz. Karşınızda Pig!

Evet, doğru anladınız. Pig filmi, insanlardan uzakta, küçük bir trüf domuzu ile birlikte yaşayan eski bir suçlunun, anlam veremediğimiz bir şekilde dövülüp, domuzunun çalınmasıyla başlayan intikam hikâyesini konu alıyor. Domuzu çalındıktan sonra kaçtığı eski yaşamına geri dönen Rob isimli karakterimiz, sevgili domuzunu bulmak için elinden geleni yapacak ve tehlikelerle yüz yüze gelecek gibi görünüyor. Görünüyor görünmesine de yahu bu film çok John Wick parodisi gibi duruyor be!

Yani, hiç John Wick diye bir film izlemesek muhtemelen bu kadar basit bir motivasyon ile yola çıkan bir aksiyon filminin ne kadar başarılı olacağını kendi içimizde sorgulardık. Fakat John Wick sayesinde artık gayet biliyoruz ki böyle bir motivasyon bile güzel kurgulanmış bir aksiyon filminde gayet iyi çalışabilir. Yine de John Wick filminde çalıştı diye aynı hikâyenin tekrar tutacağının garantisi yok. Bu yüzden biz Pig filminin parodi olduğuna inanmak istiyoruz fakat öte yandan Nicolas Cage ciddi ciddi oynuyor ya!

Gerçekten ne derseniz deyin ben Nicolas Cage’e büyük saygı duyuyorum. Hani birisinin gelip böyle bir filmi Nicolas Cage’e önermesi şöyle dursun, Cage’in de bunu büyük bir ciddiyetle yapmasını çok büyük bir başarı olarak görüyorum. Ben kıkırdamadan fragmanı bile izleyemezken adam tutup domuzunu arayan bir suçluyu canlandırıyor ve bunu dünyanın en ciddi olayıymış gibi yapıyor. Gel de saygı duyma.

Yazdığım her satırda hâlâ şaka olup olmadığına karar veremediğim Pig, 16 Temmuz 2021 tarihinde sinemalarda gösterime girecek. Sanırım o zamana kadar kararsızlığım devam edecek hatta belki ondan sonra da. Siz ne diyorsunuz sevgili geekler? Sizce Nicolas Cage böyle filmleri inanarak mı yapıyor yoksa dalga geçmek için mi? Yorumlara bekliyoruz.  

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.