Bir noktada herkes bir süper kahraman filminde oynayacak. Gerçekten. Bunun kaçarı yok. Hollywood’un aldığı şu şekilde gerçekten yok. Bakın mesela, geçen senenin Oscar adayları arasında özgeçmişinde süper kahraman filmi yazan sekiz aktör ve aktris vardı, kalanların da her birinin adı en az bir kere geçti farklı süper kahraman filmleriyle. Kaçışı yok, herkes için geçerli bir kural bu. Bacısı, kötüsü, hademesi, ya da süper kahramanın ta kendisi fark etmez; herkes bir yerde kostümlü insanların etrafta uçtuğu bir filme girecek.

Burada tabii ki en büyük faktör, DC ve Marvel’ın patır patır film çekiyor oldukları gerçeği. Her film için de yeni oyuncular arıyorlar. İki stüdyonun yaklaşımları arasındaki en belirgin fark; DC’nin biraz daha oyunu “güvenilir” şıkkından yana kullanması. Marvel tutup “Parks & Rec’teki şişman adam” olan Chris Pratt’i, süper kahraman olarak seçebiliyor; ama DC biraz daha “önce bu camiada kendini kanıtla koçum” hissiyatında.

Nicole Kidman

Wonder Woman’ın kadrosu da az çok öyle şekillendi zaten. Başrol Gal Gadot, uzak gözükse de aslında bizim buralara çok yakın olan Furious serisinden geldi. Onun romantik ilişkisi Chris Pine’ı da Star Trek’in ellerinden aldılar. Dolayısıyla, bir sonraki oyuncu seçimlerinin de bir süper kahraman filmi eskisinden gelmesi beni çok şaşırtmadı. TheWrap’in haberine göre, Warner Bros, Wonder Woman’da bir rol oynaması için Nicole Kidman ile anlaştı.

Kidman’ın rolünün ne olacağı tam olarak bilinmiyor, fakat gelen dedikodular kendisinin “yüksek seviyeli bir Amazon savaşçısını” oynayacağı yönünde. E siz bunu geek insan söyleyince, haliyle cevap olarak “Hippolyta?” diye bir ses duyarsınız. Geek camiasının da tepkisi bu yönde oldu. Wonder Woman’ın annesi ve Amazon’ların kraliçesi Hippolyta rolüne oturabilir gerçekten de Nicole Kidman. Çok açık konuşmak gerekirse, çok heyecanlanmasam da, takdir ettiğim bir gelişme oldu bu. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.