Bizim görevimiz malum. İnternetin altını üstüne getiriyoruz, röportajları, duyumları, dedikoduları, beyanları okuyoruz, satır aralarını tarıyoruz, bilgimizle üst üste getirip yorumumuzu katıyoruz. Görev tanımımız bu. Sınırları belli. Bu uğurda da genelde “olabiliri” olan haberlere yoğunlaşıyoruz, ama bazen, sık olmasa da internette çok dolanmaya başlayan haberlere “oluru düşük be bunun” diyesimiz de gelmiyor değil.

Mevzubahis haberimiz de öyle bir şey. Çok da sağlam olmayan kaynaklardan internet alemine yayılan haber, bir Punisher dizisinin geleceğini söylüyor. Bildiğiniz gibi Marvel, Netflix’e paket olarak beş dizi satmıştı. Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage. Bu dört dizi, sonradan beşinci bir mini dizi olarak Defenders’a evrilecek, küçük bir Avengers havası yaşanacaktı. Daredevil çok tutunca, planın içerisine bir adet Daredevil 2. Sezonu ve onunla paralel olarak da karakter olarak Punisher eklendi.

Iron-Fist

Habere göre, Marvel ve Netflix oturmuşlar, şablona bir Punisher dizisi yerleştirmeye karar almışlar. Peki ne zaman? Defenders’dan önce mi, sonra mı? Dedikodulara göre önce. Marvel, Iron Fist’i plandan çıkartıp, yerine Punisher dizisini koyma, Iron Fist’i de Netflix için özel bir uzun metraj filme dönüştürme kararı almış. Bu kararın arkasında da, Jon Bernthal’in Punisher olarak çok iyi bir performans göstermesi varmış.

Şimdi birincisi, bu haberin kaynağı Peel the Orange diye bir site. Site de “ben Marvel’daki bir kaynağımdan duydum” diyor, başka da bir şey demiyor. Dolayısıyla iş membadan sıkıntılı zaten. İkincisi, Punisher ve Iron Fist neden yer değiştirsinler? Aynen bu sene araya bir de Daredevil’ın ikinci sezonu eklendiği gibi, araya bir Punisher eklenemez mi? Üçüncüsü, Iron Fist’in hayvan gibi yolu yapıldı Daredevil’da, Jessica Jones’un ana karakterlerinden birinin Rand Corp’un avukatı olduğunu düşünürsek, bir hayvan gibi yol da orada yapılacak. The Hand’in varlığı bile meselenin dönüp dolaşıp K’un L’un ve civarına bağlanacağının ispatı zaten. Bu ortamda Iron Fist dizisinin gelmemesi, arabayı uçuruma sürmek olur. O yüzden ben bu dedikoduya pek ihtimal vermiyorum… Ya siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.