Jamie Follis diye bir adam var. Bu güzel insan, bir yandan bir tarihçi olarak öğretmenlik yapıyor. Bir yandan da hobi olarak kendi oyuncaklarını inşa ediyor. Muhtemelen hocalığı da iyidir ama, Sillof adı altında yapıp paylaştığı oyuncakları bugün kendisinden bahsetme sebebimiz. Zira Follis, 2000’lerin başında yaptığı oyuncak serilerini internete koymaya başlayınca küçük çaplı bir şöhret elde ediyor. Sonrasında bu iş komisyonla oyuncak yapmaya kadar gidiyor.

Bizi bugün buraya toplayan şey ise Follis’in, nam-ı diğer Sillof’un yaptığı Wars serisi. Çok uzun zamandır internetin vazgeçilmezlerinden, mihenk taşlarından biri Sillof Wars serisi. İlk viral olduğu dakikadan beridir de ara ara suratını yüz üstüne çıkartıyor. Sillof’un işini bir nesil tanıyor, paylaşıyor, çok coşuyor, sonra da bir alt segmente sıra geliyor. İşte geçen gün o devridaimlerden bir tanesi daha yaşandı. Sillof Wars yine Reddit’te ana sayfaya çıktı.

Biz de, görevimizi ifa edelim ve Sillof Wars’ın bu akınına yardımcı olalım istedik. Bahsedip de duruyoruz hani, nedir diye merak ediyorsanız, esasında çok basit. Follis, hem coşkulu bir tarihçi, hem de coşkulu bir Star Wars hayranı olduğu için bir oyuncak dizisine başlıyor. Bu dizi tamamen Star Wars karakterlerini farklı arka plan ve evrenlerde başta hayal etmek. Bu arka plan ve evrenler samuray kültürü gibi, western sineması gibi George Lucas’ın Star Wars’ı yaparken ilham aldığı şeylerden ve Follis’in “nasıl olurdu lan acaba” dediği şeylerden alınmış.

Böyle böyle 12 taneye ulaşmış Sillof. Durmaya da niyeti yok. Biz şöyle huzurlarınıza bırakalım. Bir yerlere kaydedin linki falan, iki üç seneye yine coşkuyla çağlayacak neticede içerik. Buyurunuz efendim, iyi aşağıya doğru parmak kaydırmalar.

(PC’ciler, sizi de unutmadık. Size de iyi fare tekerliği sürüklemeler!)

 

1. Cyber Wars, Etki Noktası: CYBERPUNK!

Cyber Wars

 

2. Doctor Wars, Etki Noktası: DOCTOR WHO

Doctor Wars

 

3. Graffiti Wars, Etki Noktası: AMERICAN GRAFFITI

Grafitti Wars

4. He-Wars, Etki Noktası: HE-MAN

He-Man Wars

5. Medieval Wars, Etki Noktası: FANTASTİK!

Medieval Wars

 

6. Noir Wars, Etki Noktası: FILM NOIR

Noir Wars

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.