Now You See Me serisinin ilk filmi olumlu eleştiriler ve hayran tepkileriyle sinema gündemine oturmuştu hatırlarsanız. Prestige, Illusion gibi ağır başlı sihirbazlık filmleri yavaş yavaş eskirken Now You See Me ortaya çıkıp sinemanın illüzyon boşluğunu doldurmuştu. Görece yeni bir fikir sayılırdı, üstelik sihirbazlık ve Robin Hood hikayelerini harmanlayarak orijinalliğini aslında klasiklerden çıkarıyordu. Oyuncu kadrosu muazzam, efektler şahane, senaryo şaşırtıcıydı: Ben çok severek izlemiştim Now You See Me’yi. Birden fazla kez hem de…

Now You See Me 2’den ise ilk filmi ne kadar sevdiysem o kadar nefret etmiştim. Her şeyden önce beklentimin karşılanmadığı aşikardı, efektler haricinde ilk filmin üstüne konabilen hiçbir şey yoktu. Tabii illa ilk filmden iyi olmak zorunda değildi ikinci film ki zaten bunu başarabilen devam filmi bulmanız çok nadir görülen bir şanstır. Ancak ikinci film daha iyi olmamaktan öte selefinin o kadar gerisindeydi ki benim üzerimde tam olarak şu yazıyı yazmamı sağlayacak kadar nefret uyandırmıştı. Bir yazıda 12 farklı şekilde filmin ne kadar klişe olduğundan bahsetmiştim ki 12’nin yeterli bir sayı olmamasıyla beraber filmin tek problemi de bu değildi. Oyuncular filmi ciddiye almıyor, senaryo ufak bir zeka pırıltısı bile taşımıyor veya izleyiciye üçüncü bir film için heyecanlanması gereken bir şey verilmiyordu.

Now-You-See-ME-3
Her şeye rağmen üçüncü bir film geliyor yine de ve ben de ilk filme olan sevgimden sizinle üçüncü Now You See Me filminin haberlerini paylaşmadan edemedim. Üçüncü filmin geleceği daha ikinci film gelmeden belliydi. Now You See Me yapımcıları ellerindeki filme fazla güvenip seriyi en azından üçleme yapacaklarını dile getirmişlerdi. Bu fikir ikinci filme gelen eleştirilerle beraber sorgulanır mı diye düşünüyorduk, sorgulanılmışsa bile olumsuz bir sonuç çıkmamış olacak ki Now You See Me 3’ün senaristleri açıklandı geçtiğimiz gün.

Üçüncü filmin senaryo yazarlığını Neil Widener ve Gavin James ikilisi yapacak. İki isim de tecrübeli isimler değil, ikisi de daha önce birer film çekmiş. İkiliyle ilgili ilginç olan şey şu ara San Andreas 2’nin senaryosunu da beraber yazyor olmaları. Bunu ikilinin yaptıkları işin beğenildiği şeklinde yorumlayarak hem San Andreas 2 hem de Now You See Me 3 için hayırlı bir sonuca vardırabiliriz ya da sadece ikilinin hazır bir paket olarak görülüp projeye dahil edildiğini de düşünebiliriz. Durum her ne olursa olsun bizim tek temennimiz bu ikilinin ilk filmi hatırlatıp ikinci filmi unutturacak bir senaryoya imza atmaları olur.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.