Kadrosu Samanyolu’ndan fazla yıldız içeren Ocean’s 8 filmini hatırlıyor musunuz? Aslen başrollerinde Frank Sinatra, Dean Martin ve Sammy Davis, Jr‘ın olduğu 1960 filminden uyarlanan 2001 tarihli Ocean’s Eleven‘ın evreninde geçecek ve o filmin ana karakteri Danny’nin kızkardeşinin kalkıştığı bir soygunu anlatacak olan yeni ve güzide filmimiz ilk fragmanıyla görücüye çıktı. Bırakalım mı şöyle, izlemek ister misiniz? Aha buyurun:

Çok açık yüreklilikle bir şey söylemek istiyorum: Kadrosu bu kadar kaliteli oyuncuyla dolu olan filmler beni 2009’da çıkan Nine‘dan beri ürkütüyor. O filmin de –Ocean’s 8 gibi– kadro listesini herhangi bir yılın Oscar aday listesi olarak herkese yutturabilirdiniz. Ama sonucunda çıkan film vasatlıklardan vasatlıklara gönül rahatlığıyla koşan, durağan ve sıkıcı bir işti. Bu bende bir travma  yarattığından mütevellit böylesi galaktik kadrolardan korkar oldum.

Ancak benim şahsi travmamı çıkartınca bir sorun yok fragmanda. Kadro ilk açıklandığında Sandra Bullock – Cate Blanchett ikilisinin aşağı yukarı Clooney – Pitt‘e tekabül edeceğini varsaymıştık zaten; yanlış da çıkmadık. Yalnız bu noktada altını çizmemiz gerekiyor, Bullock’un karakterinin Clooney’ninkine benzediği su götürmez bir gerçekken –ki kardeşler, normal, Blanchett yine Blanchett’liğini konuşturup bambaşka bir karaktere gitmiş. Filmin de en enteresan tarafı o olacak gibi gözüküyor.

Onun haricinde fragmanda sorun olmadığı gibi, çok bir olay da yok. İşte bildiğimiz soygun filmi. Hedef belirlenir. Motivasyonlar anlatılır. Ekip toplanır. Büyük plan ustalıkla uygulanır, plan esnasında çıkan sorunlar gerginlik içinde çözülür. Son yıllarda bu janrın iyi örneklerini ancak senede bir görür olduk; o sebeple Ocean’s 8 iyi çıkarsa seviniriz. İyi çıkmazsa da canımız yanmayacak. Siz ne diyorsunuz geekler?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.