Hayatımda her zaman bir şeyi “Türkiye’de ilk” sıfatıyla sunmak istemiştim; halihazırda çok coşar olduğumuz Altered Carbon‘ın hikayesine derinlikli, nitelikli bir bakış atan Featurette‘e nasip oldu. Netflix’in 2 Şubat 2018 günü çıktığı gibi şu linkten de izleyebiliyor olacağınız yeni dizisi için Netlfix Türkiye ekibi “1 saat boyunca Türkiye’de size özel olsun mu video” dedi, “Oha tabii ki” dedik, buradayız. Buyurun, Türkiye’de ilk kez, şu derin bakış videosu, Geekyapar.com’da.

Geçen yazıda Altered Carbon‘ı şöyle özetlemiştik:

“Güzide hikayemizde insanoğlu ölümü yenmiş. Bilinç dijitize edilip, başka bir vücuda aktarıldığı için artık başka bir seviyedeyiz. Bu başka seviye de, başka yozluklar getirmiş elbette. Bu tip yozluklarımızın merkezinde durup, bize hikayeyi tanıtacak olan karakterimiz de Takeshi Kovacs. Kendisi eski asker, zihni asılı kalmış bir yerde. Bir anda başka bir vücutta tekrar can buluyor. Neden? Çünkü çok zengin, çok güçlü Laurens Bancroft onun bir cinayeti çözmesini istiyor.

Cinayetin kurbanı da, o bu çok zengin, çok güçlü insanın ta kendisi.”

Dizi gerçekten beklentileri üzmeyecek bir eser gibi gözüküyor ve öyle hissettiriyor; bu hikaye videosundan çıkartacağımız en büyük ders budur. İlk fragman şekil itibariyle dizinin kuvvetini ispat ediyordu zaten, ama kafada soru işaretleri vardı. Hâlâ %100 silinmiş değiller, sonuçta dizinin birkaç bölüm boyunca kendisini hangi kuvvetin üstünde tutacağını ancak dizi yayınlandığında görebileceğiz. Fakat şu hâliyle bile gerçekten ilgi çekici birkaç soru var.

Yani hakikaten, şekilli bir evren, karanlık bir gelecek tasviri, sürükleyici bir hikaye ve seksi karakterler varsa ben de varım. Çünkü çok uzun zaman oldu şöyle ağız tadıyla bir hardboiled noir hikayesi izleyeli. Kalmış ki bir de cyberpunk tadı olan bir iş bu! Beklemedeyiz Netflix, eller tetikte!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.