Bugün okumuş olacağınız Ghostbusters incelemesinde söylediğimiz için, samimiyetinize sığınarak kısa geçiyorum: Ghostbusters’ın full kadın kadroyla baştan çekilmesi çok olay oldu. Haddinden fazla olay oldu. 2016’da makul beklenti bunun “Haa öyle miymiş?” ayarında olay olmasıydı, ama o sokağı geçip, sansasyon caddesinden sola sapıp, “Vay babayın kemiği sen beğenenlerden misin” bulvarında buldu kendini. Cidden, biz çok baydık meseleden. Siz de çok baymışsınızdır muhtemelen.

O yüzden, Ocean’s Eleven serisinin ikinci yeniden yapımının çünkü bilmeyenler için, Clooney ve Pitt’li olan, Sinatra’lı esas filmin yeniden yapımıydı– full kadın kadrodan oluşuyor olmasının sosyal imalarını geçip, kadrosunun ne kadar iyi olduğuna odaklanabilir miyiz? Yapalım mı bunu? Çünkü gerçekten mükemmel bir kadrosu var. Zaten Cate Blanchett ve Sandra Bullock’un ekibin bir parçası olacakları biliniyordu, bugün de biraz daha yeni resmi bilgiyle, muhteşem oyuncu eklentileri açıklandı.

rihanna-sandra-bullock-cate-blanchett

Adı resmen Ocean’s 8 olacak film, tam anlamıyla bir yeniden yapım değil, “spinoff” olarak kurgulanıyor. Yani aynı evrende geçecek, yeni karakterleri konu alacak. Sandra Bullock’un karakterinin, Danny Ocean ile bir akrabalığı olacağı da söyleniyor. Şimdi bu iki klas aktrise, bir torba harika kadın daha katıldı. İkisi haricinde, hepsi zaten ismini söyleyince “vauv” olacağınız aktrisler. Gönlümüzün Bellatrix’i Helena Bonham Carter, kalbimiz I Dreamed A Dream ile yırtan Anne Hathaway ve yavaştan oyunculuğa ısınan Rihanna.

Diğer ikisi de muhtemelen pek çoğunuzun TV şovundan tanıdığı Mindy Kaling, tanımıyorsanız da kendisi Inside Out, The Five Year Engagement gibi filmlerde de rol almıştı, belki hatırlarsınız; bir de Nora Lum, ya da sahne adıyla Awkwafina. Bizce bu oyuncuların hepsi müthiş, gerçekten de özenle seçilmişler. Üstelik toplamda yedi ediyorlar, yani bir de Andy Garcia vari kötü adam gelse, iki karakter daha seçilecek. Filmin çekim başlangıç tarihi Ekim. Bizce bir iki hafta içinde, kalan oyuncular da belli olur. Ondan sonra da heyecan seviyemiz için, ilk fragmanı bekleriz. Nasıl plan? Sizce cinsiyet meselesini konuşmadan bu paçalarından klas akan kadroyu takdir edebilir miyiz, nasıl ilerleyelim?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.