Hollywood’un her dönem remake yapıp durmaktan kazancı bol. Kolay bir şey remake yapmak neticede. Orijinal bir fikir bulmak için çok kasmanız gerekmiyor. Daha da önemlisi, orijinal bir fikir için risk almanız gerekmiyor. Tutacak mı, tutmayacak mı; ne fark eder? İlkini izleyenlerin %30’u gelse, garanti para. Genelde büyük şirketler yeni fikir ve eskisi ile seçim yapmak zorunda kalınca, yüksek ihtimalle, eskisini seçerler bu yüzden.

Ancak çağımızda şöyle bir fark var: Daha önce bu filmlerin çekildiği iklimle, mevcut iklim arasındaki fark yüzünden filmler garip bir tazelik kazanıyor ve orijinalinden uzaklaşıyorlar. Sosyal değişim, iki film arasına bir mesafe koyuyor ve biraz daha yeni bir şey olarak sevebiliyoruz yeni işi. Ocean’s filmleri bunun mükemmel örneği. İlk film, neredeyse tamamıyla beyaz kodaman erkeklerden oluşan bir kadroydu. Sene 1960’tı, daha Martin Luther King Washington’a yürümemişti. İkinci film serisi, işi daha beynelmilelleştirdi.

matt-damon-project-greenlight_b35k

Şimdi bir daha çekiliyor, ve bu sefer kutladığı sosyal gelişme kadınların dahiliyeti. Bildiğiniz gibi Sandra Bullock, Cate Blanchett, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Sarah Paulson, Mindy Kaling, Dakota Fanning ve Rihanna gibi müthiş isimlerden oluşan bir kadrosu var Ocean’s Eight’in. Ancak bu eskiye selam durmayacak anlamına da gelmiyor. Zaten aynı evrende geçeceği ve Bullock’un George Clooney’nin bir akrabasını canlandıracağı biliniyordu. Şimdi öğrendik ki, Ocean kadrosundan bir eski dost da bizimle olacak: Matt Damon.

Damon haberi ET’ye verdiği bir röportajda verdi. Amerikalı aktör, yeni Ocean’s filminde küçük bir rolü olduğunu, henüz senaryoyu okumadığını ama kadro kendisini çok heyecanlandırdığı için eğleneceğine inandığını söyledi. Bizim tahminimiz evrenlerde aynı olacağı için, Damon’ın aynı karakteri canlandıracağı. Ama Ghostbusters – Bill Murray tarzı bir durum da olabilir tabii. Her neyse, biz Damon’ı tekrar göreceğimiz için heyecanlıyız. Siz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.