Baştan biz ikazımızı yapalım, Justice League Dark diye söz ettiğimiz şey bir ara adı Guillermo del Toro ile anılan, sonradan Doug Liman’ın da dahil edildiği ve DC Extended Universe bünyesinde faaliyet göstermesi beklenen canlı film değil. Biz burada Warner Bros Animation departmanının bir amme hizmeti olarak 2017 başında piyasaya sürmeye karar verdiği animasyon filmden söz ediyoruz. O filmin fragmanı var karşımızda. İsterseniz önce bir izleyin, sonra devam edelim hayatımıza.

Konu basit. Dünyanın farklı yerlerinde doğaüstü ve belli ki kara büyüye dayalı garip şeyler oluyor; sıradan vatandaşlar iğrenç iğrenç şeyler yapmaya başlıyorlar. Elbette ortalıkta yumruklayacak bir şey olmadığı için, Justice League dumur. Şükür Batman var ki, “John Constantine diye bir çocuk vardı, ona bir danışalım” diyor; olaylar da oradan başlıyor. Constantine de tabii ki kendi ekibini yaratıyor, o ekip de, malum, Justice League Dark işte.

Görebildiğimiz kadarıyla olağan şüpheliler yerli yerinde. Justice League tarafından yine Jason O’Mara sesiyle Batman, Jerry O’Connell sesiyle Superman, Rosario Dawson sesiyle Wonder Woman var. Yalnız bizim esas ilgimizi çeken, JLD tarafından gelenler. Constantine’in sesi, Matt Ryan. Yani bizim dizilerden tanıdığımız sarı oğlan. Zatanna Camilla Luddington tarafından seslendiriyor, ki o da Lara Croft’un sesi son zamanlarda. Deadman Nicholas Turturro, Etrigan Ray Chase ama en acayibi, Destiny rolünde Alfred Molina var.

Film 2017 başı gibi DVD olarak piyasaya sürülecek. Yine Killing Joke gibi 17+ olarak sınıflandırılmışa benziyor. Bu da zaten işin içerisinde o kadar okkült püsür bir şeyler olunca, çok anormal gelmedi bize. Genel olarak animasyon kalitesi de fragmandan anlaşılabildiği kadarıyla, gayet DC standardında. Biz valla heyecanla beklenen şeyler listesine gururla aldık. Siz ne diyorsunuz, hissiyatlar ne yönde? Yazın yorumlara!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.