Bakın, Avengers: Age of Ultron’la ilgili en büyük eleştirisi “çok fazla şeyi yapmaya çalışıp, yeterli vakti bulamamış” olan bir insan olarak; şu anki ürküntümü hissedemezsiniz. Captain America: Civil War benim istisnasız şu ana kadar en heyecanla beklediğim Marvel projesi. Hem Marvel bünyesindeki en iyi filmi yapmış adamlardan geliyor; hem MCU’da en sevdiğim kahramanın adı altında yayınlanıyor, hem de Marvel’ın en epik işlerinden birini konu alıyor. O yüzden böyle üzerimize üzerimize casting haberleri yığılınca, korkuyorum o film de Age of Ultron gibi biraz fazla kocaman olacak diye…

Film, kadrosuna önümüzdeki Temmuz ayında Ant-Man olarak karşımıza çıkacak Paul Rudd’ın katıldığını resmen duyurdu. Bununla yetindi mi? Elbette hayır. Filmde aynı zamanda General Thaddeus Ross rolünü The Incredible Hulk’tan sonra tekrar canlandıracak olan William Hurt de gözükecek. Bu ikili; Chris Evans, Robert Downey Jr, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Anthony Mackie, Don Cheadle, Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Frank Grillo, Sebastian Stan, Chadwick Boseman, Daniel Brühl, Martin Freeman ve Emily VanCamp’ten oluşan devasa bir kadroya katılıyorlar.

Paul-Rudd-Ant-Man-625

Peki bu eklemeler neyi ifade ediyor? Ben kendi payıma Ant-Man’in filmde ciddi bir rolünün olduğundan şüpheliyim. Eğer durum öyle olsaydı, muhtemelen koskoca Paul Rudd kadroya çekimler bittikten sonra dâhil edilmezdi. Çok büyük ihtimalle, Paul Rudd kadroya küçük bir rol için eklendi ve bu yapılırken akıllardan geçen en büyük şey, Ant-Man’i biraz daha önemli kılmaktı filmi çıkmadan önce. Düşünün, Ant-Man’in Civil War’da olacağını bilmek size Ant-Man’e gitmek için biraz daha sebep vermiyor mu? Pek çok kişi için durumun bu olduğunu tahmin ediyorum ben kendi payıma, Marvel’ın da böyle tahmin ettiğini düşünüyorum.

William Hurt ise muhtemelen yine ufak bir rolle karşımıza çıkacak. Bu iki karakterin yanı sıra, Marvel bir de resmi sinopsis yayınladı. Burada “Avengers’ı içeren uluslararası bir olaydan sonra, politik baskı artacak ve ortaya yeni bir hesap verilebilir olma sistemi getirilecek” beyanı kullanılmış. “Avengers’i içeren” kısmı şüphesiz ilginç, zira en son bıraktığımızda Tony Stark Avengers kadrosunun içnde değil, başında ise Captain America vardı. Çizgi romanlarda zırtapoz bir ergen takım, binlerce kişinin ölmesine fevrilikleriyle sebep oluyorlardı. Acaba bu sefer bunun yerini ne alacak? Bakalım, merakla bekliyor olacağız!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

34 Comments

 1. Sametcan Şimşek Reply

  çekimler bittikten sonra derken civil warın çekimleri yeni başladı antmanin çekimlerinimi kastettiniz

 2. Ultron filmini nispeten sönük hale getiren ilk avengers filminde pek çok şeye doymamızdı. Artık her filmde bir öncekinin üzerine koymak zorundalar başka çare yok, az olsun bizim olsun durağının çoktan geçildiğini düşünüyorum.. Ha handle edebilirler mi onu da izleyip beraber göreceğiz, endişe etmekte de haklıyız, geçmiş başarılara bakıp gönlü ferah tutmakta da…

  • Sinan Ufat Reply

   ”handle edebilirler mi” ne hocam allasen bu nasıl bir Türkçedir 😀

   • Evet yaptığım hatadır savunacak değilim; ancak iki dili de sürekli kullanmaktan dolayı artık bu hataları dert etmiyorum. Benim nesil iyi kötü bir dil daha öğrendi şimdi kolej mezunu gençler bile üniversiteye hazırlık okumadan başlayamıyor, ülke genelinde ingilizce eğitimi tamamen göçmüş durumda. Bu konu benim için daha büyük dert açıkçası. Yani benim yaptığım bu saçma hatayı dahi yapamayacak hale gelmeyelim de siz yine benim gibilerle dalga geçin ben razıyım 🙂

    • Sinan Ufat Reply

     Eleştirime verdiğin bu medeni cevabın için teşekkür ediyorum hocam 🙂

 3. Gürkan Göksu Reply

  Herhalde ufak bir yanlış anlaşılma oldu. Civil War’un casting ile çekimlerinin başladığı 10 gün civarı oldu. Age of Ultron’un basın turunun, galalarının felan bitmesi bile en fazla üç hafta önceydi.

 4. yetmezzzzzzz punisher daredevil bekliyoruz daha filmde vision spider man olacak onlarda açıklanır 1 2 güne 🙂

  • Çizgi roman konusunda çok net emin olmamakla birlikte Thor zaten yoktu sanırım hikayede. Hulk konusunda bilgim yok. MCU’da da Thor üçüncü filmine hazırlık aşamasında olacak ve gördüğü görülerin izinden gidecek o nedenle olmaması daha mantıklı. Çizgi romandaki gibi olur mu Thor mevzusu bunda da emin değilim

 5. Mehmetcan Yapar Reply

  Bence Marvel “Orijini hazır karakter buldum. Kullanayım bari.” düşüncesiyle aldı Ant-Man’i kadroya. Benim için sıkıntı yok. Zira Marvel’ın bu sefer “karakter derinleştirme” batağına gireceğini zannetmiyorum. Zaten bir kaç ay önce kendi filmi çıkmış karakterin neyini derinleştirecek. Ama William Hurt konusunda endişelerim var. Kızıl Hulk çanları çalıyor gibi. Yoksa bu kadar derinden bir karakteri niye getirsinler.

 6. Eren Zeytin Reply

  bence çizgi romandaki nitro’nun patlaması olayı filmlerde hulk vs hulkbuster’ın afrika’da kapışması olayıyla yer değiştirilip registiration act olayı olcak cap america :civil war filminde.

 7. Acaba Civil War’a sebep olacak şey Ant Man’de olacak olabilirmi? Antman ve Yellow Jackett kavgası sonucunda birşeyler olabilirmi?

 8. geekyapar ne istiyorsun 3 5 kişiyle civil war’mı olsun bence şuan bile kadroya 3 5 kişi daha eklenmesi gerek

  • punisher daredevil olmalı spider olacak zaten ayrıca hulk ve thor neden yok onlarında olması gerek zaten chris ve mark oynamak istemiş civil warda

 9. Sadık Dişli Reply

  Marvel çekimlerinin başladığı haberini vermesiyle filmin cast ve plotunu resmi olarak açıkladı. Ama ortada hala Spidey yok. Acaba Spidey bu filmde olacak mı?Çekimler başladı ve hangi oyuncunun oynayacağı hala açıklanmadı. Şu katılan karakterler de mükemmel ama ortada Spidey gerçeği var, bu filmde gözükmezse gerçekten gözyaşı dökebilirim.. Peki sizce olacak mı yoksa olmayacak mı? Eğer bilen varsa lütfen alta yorum yapmaya çekinmeyin lütfen.

  • spider belli ama bilerek açıklamıyorlar ciwil warda olacak spider asa butterfield olacak

 10. Onur Ayanoğlu Reply

  Bence bu biraz Batman v Superman korkusu gibi gelmeye başladı tamam Civil War da bir yığın karakter var ama her karaktere 1 dk vericeksen bu kadar doldurmaya gerek yok sonuçta film 5 saat olmayacak. Bu kadar kasmak manasız bana kalırsa yani BvS i geçmek için bu kadar yırtmaya gerek yok o film iyi olursa hertürlü geçicek zaten ama ortalama birşey bile olursa Civil War direk katlar gişede BvS i bu yüzden sakin Marvel ol kardeş.

  • ah dc ci ahh ahhh ahh dc önde 1. evreye girsin bi marvel gibi 3. evreye geçsin 😉 civil war çizgi romanda çok büyük bir olay oluyor o yüzden beklentiler yüsek kadro bence az bile ayrıca ultron korkusuan vizyon tarihini 1 yıl erteleyen batman süperman unutma 😉

   • Onur Ayanoğlu Reply

    Ultron da tabi korkarlar kardeşimde film zaten çekimleri uzadı diye biliyorum ciddi birşey yapmalılar Civil War ında aşağı kalır yanı yok zaten Avengers dan bu yüzden sağlam birşey yapmaları için zaten uzun uzun uğraşmaları lazımdı iyi oldu. Benim DC – Marvel derdim yok güzel filmler çıksın izleyelim. Batman faktörü çok etkili ayrıca onu unutma ama dediğim gibi BvS ortalama birşey bile olsa Civil War gişede ezer sonuçta evren oturmuş hayvan gibi oyuncular var. DC nin bir kurşunu var onu iyi atmalı yoksa sonları felaket.

    • 2008 deki efsane joker de olsaydı keşke demi bide batman rolünde christian bale

     • iyiki ikiside yok Nolan’ın oyuncuları ve karakterleri bu evrene uygun değil.

     • Can Özel

      Ya mal mal konuşma onar bu filme laik deyiler

 11. Civil War’u şu an okuyan biri olarak çok derin spoilerlar yedim bu Civil War filmi haberlerinden ama Batman sayfasında yapıldığı gibi “bitchy” olmuyorum. *self-five*

 12. maria hill’ de civil war’ da olacak spider le birlikte abow kadroya bakın 🙂

 13. William Hurt’ün gelmesi Hulk’ı uzaya gönderilmesiyle ilgili olabilir

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.