PewDiePie, tüm sınıflandırmalar ve aklınıza gelebilecek tüm kriterler dahilinde bir ünlü. Şöhretli bir insan. Bir “celebrity” yani. Muhtemelen bizim dinleyip pek coştuğumuz müzisyen, aktör ve sanatçıların %85’inden daha şöhretli hem de. Yaş demografiğini kıstığımız zaman, bu oran %100 civarına da varabilir. PewDiePie meşhur bir adam. Yalnız çok, çok büyük bir Aşil Topuğu var.

Bu yazıya konu olan haberi kaleme alırken fark ettim; yarın Google toplu bir açıklama yapsa, “Biz baydık tepe tepe kanallardan, algoritmayı baştan yazıyoruz bundan sonra izlenmesi 5 milyonun üstünde olan kanallar aramada çıkmayacak” dese, ne yapacak PewDiePie? Ya da ne bileyim, demez de, Google “dükkanı kapatıyoruz” dese? PewDiePie kadar şöhretli olup, PewDiePie kadar bir mecraya bağımlı tanıdığınız kimse var mı?

PewdiePie

En sonunda bunu kırmaya karar vermiş işte güzel abim. Son zamanlarda hem YouTube’la kavgalı olan, hem de anti-semitik şakaları nedeniyle Disney’nin sahibi olduğu MCN’inden apar topar kovulan Felix Kjellberg, en sonunda Twitch’e geçecek. Bundan sonra her Pazar günü, Türkiye saati ile 18:00 gibi Best Club adlı bir talk show yapacak Kjellberg. İzlemek isteyen olursa, linki şurada.

Bu Twitch için büyük bir başarı elbette, sonuçta YouTube’un en büyük yıldızını kendi platformlarına getirdiler. Kjellberg için de doğru hamle. YouTube’u bırakmayacaktır elbette, ama bir noktada sırf YouTube’la olmayacağını fark etmesi doğru hamle. Ancak bir yandan, Kjellberg’in geçmişine bakınca, insan kendisini adam küme düşmüş gibi hissetmeden de edemiyor. Bilmiyoruz, belki sırf bizliktir. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.