Çok, çok uzun bir zaman önce, epey uzaklarda bir galakside geek dünyasına müthiş keyifli bir haber düşmüştü. Herkesin 90’lardaki X-Men çizgi filminden en sevdiği karakter olan Gambit, uzun yıllar boyu beyaz perdede görmeden gelindikten ya da kötü kötü uyarlamalara maruz bırakıldıktan sonra tek başına film sahibi olacaktı. Başrol de Gambit’in hemşehrisi sayılacak bir adam, Channing Tatum‘dı.

Sonradan filmle ilgili duyduğumuz şeyler giderek daha anlamsızlaşmaya ve muğlaklaşmaya başladı. Çıkış tarihi değişti, senarist işi bıraktı, Tatum projeyi komple yakmaya kadar gitti zor döndürüldü falan derken biz en sonunda gelinen noktada ümidi komple bir kenara bırakmak üzereydik artık. Sönmüş alevi tekrar canlandırmak bugüne kısmetmiş. Fox yapımı –öhöm– yılan hikayesine dönen Gambit için en sonunda bir çıkış tarihi açıkladı.

Gambit

Deadline’ın bir süre önce Pirates of the Caribbean ve Ring filmlerinin yönetmeni Gore Verbinski’ye emanet edileceğini açıkladığı, senaryosunun da RoboCop‘u kaleme alan Joshua Zetamer tarafından yazılacağını bildiğimiz film, 14 Şubat 2019 tarihinde çıkacak. Yani bundan iki sene sonraki Sevgililer Günü’nde. Şimdi bu, kafadan filmle ilgili bir şey söylemiyor; zira Fox geçen seneki Sevgililer Günü’nde dünyaya Deadpool’u bırakmıştı. O yüzden Gambit’i de şimdiden çıkış tarihiyle yargılamaya gerek yok.

Gambit’le ilgili beklentileri oluştururken asıl bakılması gereken yer, Fox’un son yaptığı süper kahraman filmleri. Eğer Fox filmi Deadpool, Logan ve yeni fragmanını duyurduğu New Mutants çizgisinde düşünüyorsa, süper, biz varız. Ancak ana çizgi X-Men filmleri ile Wolverine’in ilk iki filmi kıvamında bir şey yapacaksa, yani daha geleneksel bir süper kahraman filmi hayal ediyorsa boşu boşuna taa 2019’a kadar beklemeyelim. Sizce de öyle değil mi?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.