Şimdi; hayatta başarılı olmanın kaidesi nedir? Elbette sorduğunuz kişi kadar cevabı var bu sorunun. Ama online âlemin şu köşesinde, geekyapar şemsiyesi içerisinde buluştuysak muhtemelen ortak cevabımız şöyle olacaktır: Bilmek. Bilmek, bilmediğini bilmeyi de içeren bir kavramdır. Bilmediğini bildiğin zaman, gidip öğrenebileceğin bir yer ararsın. Öğreten de ne kadar akıllıysa; senin dilini o kadar iyi kavrar, anlatır. Sen öğrendiklerini pratikte denersin. Tutarsa gider öğretmenin elini öpersin. Şekil budur.

Bu yazıda birlikte olmamızın sebebi ise, ülkemize Martı Yayınları’nın kanatları altında girecek olan Eric Smith imzalı, yedi ülkede yayımlanmış  bir kitap: Online Âlemin Flört Rehberi (Geek’in Flört Deneyimi). Eric Smith, Amerika’nın Philadelphia şehrindeki geek üretimiyle meşhur, hatta o şehirde Philedelphia Geek Ödülleri düzenlemiş akademik geçmişi de zengin bir yazar. Bir sorun tespit etmiş, o da şu: Yeni nesil, tutkusu boyundan büyük, her konuda malumatı öğrendiğiyle arttıran, dijital dünyanın neferi insanlarda flört bilgisi düşük!

Online Alemin Flört Rehberi

Sonuçta bazı insan var ki, pratik öğrenmeye yatkın; bazı insan akademik, bazı insan ise daha hikâyeler ve öyküler yoluyla. Smith son iki kategoriyi hedeflemiş. İçerisine bu yöne meyleden güzel insanların sevme ihtimali yüksek dünyalardan referanslar ve eğlenceli illüstrasyonlar koyarak flört etmenin büyüsünü kaldırmış, tane tane anlatmış. Yeri geldiğinde Battlestar Galactica’daki Amiral Adama’yı örnek göstermiş, yeri gelmiş pası How I Met Your Mother’dan Marshall’a vermiş. Flört aşamasının her bir adımı ve kum tanesi için bir referans, bu referansın yanında da eşlikçi bir taktik, teknik, püf noktası var.

Nasıl alınacak, tüketilecek peki bu kitap; Online Âlemin Flört Rehberi? Referans olarak elbette. Başına oturup, sürükleyici bir okuma tecrübesi yaratmadığı ve yaratmayacağı çok açık. Ama bu konuda anlamlı laflar söyleyen; kelimeleri eğlenceli, paragrafları su gibi akan bir metin var. Kendisini komodinin üstünde barındırmak ve acil durumlarda yerinden çıkartıp yardım almak için satın almanızı biz ve Martı Yayınları öneriyoruz! Çıkış tarihi bugün¸satın alabileceğiniz yerler de tüm kitapçılar, kitap satan dükkanlar, bir de şurası! Bu ve diğer yayınlardan anı anına haberdar olmak için takip edebileceğiniz Martı Yayınları sosyal medya adresi de şu şekil!

Öpüyoruz!

ONLINE ÂLEMİN FLÖRT REHBERİ_ÖN KAPAK

PS: Ha unutmadan, kitaba buradan coşup alanlar selfie çektirsin, #martıgeekyapar diye etiketlesin bize atsın, bakarsınız Martı Yayınları RT’ler de dünyaya sevgi yayarız!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.