Bir haftadır internetin tüm geek köşeleri Black Panther konuşuyor, farkında mısınız? Çünkü filmin konuşulacak çok yanı var. Kimisi Michael B. Jordan‘ın karizmatik Killmonger performansından şaka çıkartıp, “Marvel yine bir Human Torch gazisinin kariyerini kurtardı” diyor mesela. Bir başkası Ryan Coogler‘ın kariyer gidişatına güzelleme yaparken, beri yerde Ludwig Göransson‘un muhteşem müzikleri övülüyor.

Herkesin filmle ilgili farklı skalalarda fikri de var elbette, her ne kadar meta-film evrensel olarak takdir görse de; filmin kendisini beğenen de var, beğenmeyen de. Fakat tüm geek dünyasının üzerinde mutabık olduğu bir görüş de hakim: Black Panther‘ın yan karakterleri çok iyi, o çok iyilerin için de en çok iyi olanı da Shuri. Peki geek dünyası bu kanaate varıp, bunu burada bıraktı mı? Tabii ki hayır. Biz geek insanlarız, “üzerine düşündük ve yarıda bıraktık” insanları değiliz. Biz sevdiğimiz şeyleri daha da sevmek için saatlerce kafa mesaisi harcarız; ve geek dünyası olarak Shuri’nin şahaneliğine kafa patlattıktan sonra şu sonuca vardık:

Bir Shuri + Spidey birlikteliği muhteşem gider be!

Shuri Spidey

Bu yukarıda gördüğünüz Minty isimli bir çizerin yaptığı fan çizim. Spidey’nin MCU versiyonu ile Shuri’nin karşılıklı “geek-out” etmesini konu ediyor. Çizimi görür görmez zaten insanın içi bir ısınıyor, çünkü gerçekten cuk diye oturmuş bir ikili bu. İkisi de genç, ikisi de dahi, ikisi de teknolojiyle içli dışlı. Oturup konuşsalar müthiş kanka olacaklarmış gibi hissediyorsunuz. Sonra bir de Reddit’te bugün saman alevi gibi yayılan şu röportaj görsellerini görüyorsunuz, iyice gaz artıyor.

Shuri Spidey

Shuri’yi başarıyla oynayan genç aktris Letitia Wright, Spidey’i iki filmdir MCU’ya taşımış olan Tom Holland ile arkadaş olduklarını söylüyor. Denilene göre Tom, Letitia ve Marvel Studios başkanı Kevin Feige bir Shuri + Spidey filmi için görüşmüşler. Bu elbette böyle bir filmin geleceği anlamına gelmiyor, çünkü Kevin Feige bu projeye çok coşsa ve olurunu görse bile Spidey filmlerinin hakları hâlâ Sony de olduğu için, buna Sony’nin de onay vermesi gerekiyor. Fakat bizce gençler birbirini tanımış, sevmişse bir yol yordam bulunur. Hele geek gönüller de coşmuşken, bizce Feige üzmez bizi; kafamıza bir Shuri + Spidey filmi atar.

Siz ne dersiniz? Gelse kopar mıyız hep beraber?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.