2017 Oscar’larını kazananlar belli oldu! Biz de burada, burada ve şu aşağıda gördüğünüz listede kazananları listeledik. Oyunculuk dallarında, olaylar şöyle cereyan etti. Buyurun!

En İyi Yardımcı Aktör heykelciğiyle, gecenin ilk ödülü, Moonlight‘taki performansıya Mahershala Ali‘ye gitti. Birçoğunuz için muhtemelen bir şey ifade etmemiştir, ama vakti zamanında cnbc-e’de yayınlanan ve o dönem bile çok bir ilgi çekmemiş The 4400 isimli ufak bir diziyi izleyenleriniz, Ali’nin ödülü alışını ekstra bir gülümsemeyle seyretmişlerdir. Patel ve Shannon da iyilerdi, ama neticede verilecek bir altın heykel vardı, o da Ali’ye gitti. İsabetsiz bir tercih değil.

En İyi Yardımcı Aktris bir sonraki verilen ödül oldu. Gecenin “biz beyaz değiliz” temasına uygun olarak Viola Davis yıllardır elinden kaçan heykelciği en sonunda kaptı. Ödüller sonunda Akademi dümeni sert mi kırdı, samimiyetsiz mi oldu çok konuşulacaktır. Ama bu spesifik maddede, sanıyoruz PR çabasından çok Akademi’nin meşhur “geçmişte hak edip kaybedenlerden af dileme” kuralı işledi.

Screen-Shot-2016-09-27-at-6.06.56-AM

Gecenin başında verilen yardımcı oyuncu rollerinden sonra, esas oğlanların ödülü En İyi Erkek Oyuncu kategorisi sahiplerini sabaha karşı buldu. Manchester by the Sea’deki performansı dillere destan olan, akşama da favori giren Casey Affleck‘in adı okununca kimse şaşırmadı. Açıkçası Casey bunu kariyeriyle hak ediyordu da. Abisinin gölgesinde uzun yıllar yaşasa da, Jesse James gibi filmlerden beridir Casey’nin bu topa girdiği.

Hemen ardından erkek muadilinin aksine çok daha çekişmeli ve muallakta olan En İyi Kadın Oyuncu‘ya geçildi. Leonardo DiCaprio’nun tüm zerafetiyle sunduğu kategoride büyük kazanan Emma Stone oldu. Neden bilmiyorum, ama Emma Stone sahneye yürümeye başladığı andan itibaren insanın içinde doğru bir his oluşmaya başlıyordu gerçekten de. Sanki, çok isabetliymiş, yerli yerinde bir kararmış gibi.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.