Süper kahraman rolüne seçilen aktör ve aktrislerin role hazırlanma süreçlerini izlemeye bayılıyorum. Yazıya direkt olarak böyle girmenin inanılmaz tuhaf olduğunu biliyorum ama günah çıkartmak istedim sanırım. Bana göre sadece sinema hilelerinden ibaret olan dövüş sahnelerini kurgusuz, özel efektsiz görmek çok hoşuma gidiyor. Peki, bütün bunları niye anlatıyorum? Çünkü dün Oscar Isaac’in, Moon Knight rolüne hazırlanırken çekilmiş bir görüntüsü internete düştü, ben de hayranlıkla izleyip buna bir yazı yazmak lazım dedim.

Moon Knight kısmına gelmeden önce biraz Oscar Isaac’in son zamanlarda önlenemez yükselişinden bahsetmek istiyorum. Yanlış anlamayın hak etmediğini düşündüğümden değil, Oscar Isaac son zamanlarda keyif alarak izlediğim aktörlerin başında geliyor. Ama yani son birkaç senede hem Star Wars evrenine, hem Dune evrenine hem de son olarak MCU’ya giren Oscar Isaac’in yıldızının parlaklığı, gözlerimizi kamaştırıyor. Gerçekten nazar değdirmek istemiyorum ama ünlü aktörün şu son beş yılı düşman çatlatır cinsten.

Öte yandan neden bu çalışma videosunun üzerine yazma ihtiyacı duyduğuma gelirsek, bildiğiniz gibi Moon Knight diğer süper kahramanlara oranla daha az süper güçlere sahip biri. Kendisini Daredevil ve Batman’e benzetebiliriz. Genellikle fiziksel dövüş sanatlarını kullanarak düşmanlarını alt etmeye çalışan kahramanımızın dizisi için, dövüş koreografilerinin ne kadar önemli olduğunu söylememe gerek bile yok. Bunun için Daredevil deyince herkesin aklına gelen koridor sahnelerine bakmak yeterli olur diye düşünüyorum. Bu yüzden Oscar Isaac’in, Moon Knight’a hazırlanırken kaydedilen bu görüntülerini izlerken çok mutlu oluyorum. Bu adam, bu rolün hakkını fazlasıyla verecek gibi.

Dizi hakkında ise aslında şimdilik bildiğimiz çok bir şey yok. Dizinin kadrosunda Oscar Isaac hariç bildiğimiz tek isim, dizinin kötü adamını canlandıracağı duyurulan Ethan Hawke. Onun da tam olarak hangi kötü adamı canlandıracağını bilmiyoruz ama biz Bushman olduğunu tahmin ediyoruz. Bunun haricinde elimizde ne başka bir oyuncuya dair bilgi var ne de senaryo hakkında en ufak bir fikrimiz. Hepimiz oturduk, Marvel’ın üzerimize birkaç bilgi kırıntısı atmasını bekliyoruz. Bu sırada da böyle videolar geldikçe de diziye daha fazla coşuyoruz.

Siz ne düşünüyorsunuz sevgili Geekler Oscar Isaac’in, Moon Knight olmak için yaptığı çalışmalar hakkında? Sizce rolün hakkını verebilecek mi? Yorumlara yazın, konuşalım.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Comments

  1. Apocalypse’de izlediğimden beri adamın oyunculuğuna hayranım. Daha önce pek meraklı değildim ancak x-men serisini başladığımdan beri defalaca izledim ve en çok izlediğim film ise Kıyamet filmiydi. Buradaki oyunculuğunu dublaj izleyen bile alt yazıya geçip izliyor insan. Moon Night ise marvel şampiyonlar turnuva’sında oynarken sevdiğim ve aslında dizisi olsa nasıl olurdu diye merak ettiğim bir marvel kahramanı idi. Bu sitenin editörlerini epey sevdim, oldukça hayran kitlesine yönelik kaliteli içerikler çıkarıyorsunuz tebrikler arkadaşlar.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.