Güncelleme: Canlı yayın tamamlandı! Kayıdı izlemek için tıklayınız.

Malumunuz, video oyunları çok ciddi bir indie devrimi yaşıyor birkaç yıldır. Artık elimizde Thomas Was Alone gibi, The Novelist gibi, Gone Home gibi, Slender: The Eight Pages gibi arkasında tek bir kişi ya da küçük bir ekibin olduğu inanılmaz başarılı oyunlar var. Peki tüm bu oyunların ortak noktasının ne olduğunu biliyor musunuz? Hepsi Unity motoruyla yazıldılar. Indie devriminde kolaylaştırdığı oyun programlamasıyla büyük katkısı olan Unity’yi, sizler de bir kavrayın istedik. Bu yüzden, Yakın Kampüs’ün her perşembe devam eden webiner yayınının bu haftaki konusunun sizi de ilgilendirebileceğini düşünüyoruz. Unity ile Oyun Programlama başlıklı webiner bugün (27 Ağustos) 23:00’da canlı olarak sitenin Youtube kanalında yayınlanacak.

Unity ile Oyun Programlama

Anıl Karayurt canlı yayında sık kullanılan oyun motorlarından ve bu motorlar arasından neden yapımcıların sıklıkla Unity’yi tercih ettiğinden bahsedecek. Unity’nin temel olarak tanıtımını yaptıktan sonra canlı olarak ufak bir oyun geliştirecek. Evet, yanlış okumadınız, canlı yayında oyun yapılacak! Eğer sizin de Unity hakkında merak ettiğiniz şeyler varsa, meraklanmayın, canlı yayın sırasında bolca soru sorma fırsatınız olacak.

Canlı yayını takip etmek için, yukarıda verilen link haricinde buraya da göz atabilirsiniz, zira saat 23:00’da, canlı yayının linki buraya eklenmiş olacak. Olur da canlı yayına yetişemezseniz, hiç dert değil; Webinerin kaydı gene aynı kanalda yayınlanacak.

Ek olarak bir de bonusumuzu verelim. Oyun geliştirmeyle ilgilenenler Yakın Kampüs’ün 3Ds Max serisi ile de ilgilenebilirler.

Yayını bekleyin!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.