Bu soğuk kış günlerinde film izlemekten yapacak daha iyi bir işiniz olmasın diye oyuncu odaklı film öneri listesi hazırladık yeniden sizler için, tıpkı önceden Charlie Cox ve Jon Bernthal’a yaptığımız gibi. Bu seferki yazının konuğu az filmde yer almasına rağmen kendinden söz ettirmeyi kolaylıkla başarabilmiş bir İngiliz oyuncu: Sam Claflin. Başarılı olduğu kadar eğlenceli de olan Claflin’in filmleri arasından sizler için derlediğimiz dört tanesine göz atmaya ne dersiniz? Distopik kitap uyarlamasından romantik komedisine kadar her türlü filmde yer almış Sam Claflin ve işte o döktürdüğü dört filmi!

1) Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides / Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (2011)

Oyuncumuzun belki de ilk blockbuster kıvamındaki filmi olan Karayip Korsanları serisindeki rolü, Philip adında dine fazlasıyla bağlı bir adam olarak karşımıza geliyor. Syrena adında bir denizkızına aşık olan Philip’in onu korumak adına Blackbeard’a karşı mücadelelerini izlerken neredeyse ölümün eşiğinden döndüğünü görüyoruz. Tabii bu sırada uzun süredir aşina olduğumuz Karayip Korsanları kadrosundan Jack Sparrow da Gençlik Pınarı arayışındadır. Blackbeard’ın mürettebatına katılmaya zorlanan Sparrow’un bir de bu sırada eski rakibi Kaptan Barbossa ile bu Gençlik Pınarı‘nı bulma konusunda bir yarışı söz konusudur.

İki saatten uzun süren film; aksiyon, fantastik ve macera türlerinde değerlendiriliyor. IMDB‘den 6,7 puan alırken Metascore‘una baktığımızda 45 gibi bir neticede olduğunu görüyoruz.

 

2) The Hunger Games: Catching Fire / Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak (2013)

Açlık Oyunları adı altında oluşturulan ve yetmiş beş yıldır süregelen bir sistemde yalnızca sağ kalanların kendini şanslı saydığı bir hayatın içinde geçen hikayede, bu oyunların yetmiş beşinci yılı nedeniyle düzenlenen bir başka versiyonuyla sarsılan bir yapı görüyoruz. Önceki yılların şampiyonları arasından yapılan kura ile tekrardan oyunlara dahil olan Katniss Everdeen ve Peeta Mellark’ın bu sefer işi, bu oyunları zekaları ve kendilerine özel yetenekleriyle kazanan daha profesyonel insanlarla karşılaşmak olduğundan, daha zor bir hal almaktadır. Dördüncü mıntıkanın, Başkan Snow tarafından gizli gizli istismar edilen yakışıklı çocuğu olarak bilinen Finnick Odair rolündeki Sam Claflin’in, belki de kariyerinde en parlak yılını yaşadığı film olarak değerlendirebiliriz Ateşi Yakalamak’ı.

Sonraki kitap ve filmlerde göreceğimiz sarsılacak olan sistemin yıkılmadan önceki son planları ve son çabaları için atılan adımların yavaş yavaş inşa edildiği bu yoldaki yoğun çalışmaların meyve verip vermeyeceği konusunda başarılı bir iş çıkaran yapım, muhtemelen serinin hem filmleri hem de kitapları arasında en yüksek motivasyona sahip olan parçası. Ne ilk hikayenin toyluğunu ne de son hikayenin çürümeye başlayan tuğlalarını barından yapım, tüm bunlardan sıyrılıp bıçak sırtında harika bir dengede durmayı başarıyor. Ateşi Yakalamak’ın en iyi başardığı iş yan karakterlerden biri olan Finnick Odair’e hayat veren Sam Claflin’in de filmdeki başarısını görmek fazlasıyla mümkün.

İki buçuk saat uzunluğunda olan yapım; aksiyon, macera ve gizem türünde. IMDB’den 7,6 puan alan film, Metascore’da 76 gibi bir değerlendirmeye sahip.

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.