Tüm Geekyapar ailesine merhaba!

Eşim ve ben, Şubat 2017’de bağımsız bir oyun geliştirmeye başladık. Altı aydır yürüttüğümüz ön geliştirme sürecinden sonra adını Anytown: Garage Sale Monsters koyduğumuz bu oyun, hem PC, hem de mobil cihazlarda oynanacak bir RYO. Yani Rol Yapma Oyunu.

Banner1

Anytown’un hikayesi, 90’larda geçen bir çocukluk döneminden tam 1 yıllık bir kesit. Küçük bir çocuğu canlandırdığımız oyunda, yeni boşanmış annemiz, kız kardeşimiz ve köpeğimiz ile beraber yeni bir kasabaya taşınıyoruz. Kasabaya taşınmadan önce orta yaşlı bir adam garaj satışı düzenlemiş ve çocukluğundan kalma, absürt yaratıklardan oluşan eski oyun kartlarını satışa koymuş. Kasabadaki bütün çocuklar da bu kartları kapış kapış almışlar ve bu kartlarla kendi aralarında kapıştıkları bir hayal dünyası yaratmışlar. Anytown bir yandan, bu hayal dünyasında geçen bir kart oyunu, diğer yandan da ergenlik problemleri, ailevi konular, flörtleşme gibi gerçek hayat konularını barındıran bir macera oyunu olarak oynanabiliyor. Ayrıca Anytown, kendi türünün kullandığı standart değerleri tersine çeviriyor: Rol yapma oyunlarının vazgeçilmez öğesi olan seviye atlamak ve daima daha iyi eşyalar biriktirmek yerine, büyümek ve sahip olduğun her şeyi geride bırakmak üzerine bir oyun.

Anytown: Garage Sale Monsters en iyi ihtimalle 2020’nin başlarında oyuncularla buluşacak ve şu anda elimizde ne oyunu tanıtacak bir video, ne de oynanabilir bir demo var. Elimizde oyuncular için henüz hiçbir şeyimiz yok ama siz Geekyapar takipçileri için başka planlarımız var!

Anytown’un üretimi için muhtemelen daha önce hiç görmediğiniz (biz daha önce görmedik) ilginç bir yöntem denemeye karar verdik: Anytown’un tüm tasarım ve iş süreçlerini tamamen şeffaf olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Bu ne demek? Oyun tasarım dökümanından, iş planlarına, prototip oynanış testlerinden, yatırımcı sunumlarına kadar tüm içeriklerimizi canlı olarak görebiliyorsunuz, hatta kimi zaman biz bu içerikleri yazar/değiştirirken bile!. Ayrıca burada yayınlayacağımız yazılar ve şuradan dinleyebileceğiniz Anytown Podcast aracılığı ile bu dökümanlar üzerinden bağımsız oyun geliştirmenin tüm inceliklerini sizlerle paylaşacağız. Daha bitmedi! Sizin için  “Bağımsız Oyun Geliştiricinin Türkiye’de Hayatta Kalma Rehberi” isimli güzide bir kaynak hazırladık. Bu kaynakta Türkiye’de bağımsız oyun geliştirmek için ihtiyacınız olan her şeyi derlemeye çalıştık, bizce bir göz atın!

Bütün bunlara oyunun resmi sitesindeki haber bültenimize kayıt olarak erişebilirsiniz.

Eğer oyunları çok seviyor ve geri planını öğrenmek istiyor, veya  bir bağımsız oyun geliştiricisi olmayı hayal ediyorsanız, ya da zaten hali hazırda oyun geliştiriyor ama başkalarının yöntemlerini merak ediyorsanız, oyunları sadece oynamak isteyenlerle vedalaşın ve sıkı tutunun…

Hazırsanız başlıyoruz!

Haber bültenimize kayıt için http://www.anytowngame.com

Tüm sorularınız için info@anytowngame.com

 

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.