Günlük hayatın stresinden sıkıldınız mı? Cuma akşamları çılgınlar gibi eğlenmek istiyorsunuz ama dışarı çıkmak zor mu geliyor? Arkadaşlarınızı “öf evde napıcaz” sorularından gına mı geldi? Bunların hepsini çöpe atın, Pacemaker ile DJing makinesi ayağınıza geldi.

rave-lights copy

Çok yakın zamanda Ekoslovakya ile konuşuyoruz bi’ ara muhabbet şuraya geldi;

Ben: Abi bizim coder falan kankütümüz var mı? Bi projem var onu anlatıcam, yabancıya gitmesin.

Ekoslovakya: Dur bi’ dakka

-5 dakika sonra-

Ekoslovakya: Yok aklıma gelmedi şimdi, ne anlatcan?

Ben: Hani evde müzik dinlerken youtubedan açıyoruz geçişler yumuşak olsun diye uğraşıyoruz ya

Ekoslovakya: Ee?

Ben: Şimdi bi’ tane program olsun Traktor falan gibi tabletler için ama her bir deck’e istediğimizi atayabilelim, farz-ı misal bi deck’te youtube açık ordan bi’ şarkı çalıyor diğer deck de vimeo’dan çalıyor

Ekoslovakya: Yani iyi olabilir evet, ama aklıma kimse gelmedi

 

Konuşmanın üzerine gece rutiniyle devam etti, tabi bizim muhabbet de havada kaldı coder kanküt yoksunluğundan.

TL:DR diyorsanız sizi böyle alalım: Virtual Dj, Traktor falan gibi bi’ program ama her hangi bi’ stream sitesinden şarkıyı alıp mixleyebiliyosunuz falan.

Bu konuşmanın üzerinden henüz bir avuç live setsiz akşamımız henüz geçmişken bu gün uyandım bi’ de ne göreyim, Jonas Norberg abimizin yeni uygulamasının haberi duyulmaya başlamıştı. Benim istediğimin inceden laciverdi de olsa, Jonas abimiz Spotify ile partnerlik kurmuş ve Pacemaker for i-Pad isimli uygulamasıyla gönlümdeki yemyeşil parklarda çiçekler açtırmayı başarmıştı. Şimdi derseniz nedir bu Pacemaker for i-Pad şöyle ki:

image_verge_super_wide

Sol tarafta böyle cıstak cıstak bi’ şey çalarken aynı cıstaklıkta bi’ şarkıya daha smooth geçebiliyosunuz bunları rahat rahat mixleyebiliyosunuz falan. Şimdi diceksiniz ki “e ben bunu halihazırda zaten yapıyordum”; orda durun koçerolar, hali hazırda şarkılara sahip olmanız gerekmeden Spotify Kütüphanesinden çalabiliyorsunuz desem bana sosis pişirir misiniz?  Evet diyişlerinizi duyar gibiyim.

Danger: Komikli tanıtım videosu alert

Biraz toparlarsam Spotify Kütüphanesinin hala eksikleri olsa da muadillerinden farklı olarak sunduğu imkanlarla evi meşine çevirip kankütlerle cadada cadada uftıslı çıktıslı gecelere yelken açmak için ideal bi’ uygulama diyebilirim Pacemaker için.

Author

İnekleri ve Pink Floydları severim.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.