Biz geekler için kutsal sayılabilecek eserler vardır; Star Trek, Star Wars veya Yüzüklerin Efendisi gibi. Bunlara dair çıkan her ögeyi tüketmemizin yanı sıra büyük de bir değer veririz. Kitaplıklarımızın en yüksek ve güzel köşelerini onlara ayırırız, dövmelerini yaptırırız, figüründen posterine kadar her şeyi satın alıp odamızı bunlarla donatırız. Bugün ise dünya üzerindeki bütün geeklerin kutsal saydığı bir eserin, Otostopçunun Galaksi Rehberi‘nin dizisi çıkacağının haberini aldık ve doğal olarak heyecanlandık.

the

İngiltere’de bir radyo programı olarak başlayan ünlü eser, zaman içerisinde öyle büyük bir başarı yakaladı ki radyolara sığamayıp kitaplara, çizgi romanlara, oyunlara ve hatta filmlere taştı. Douglas Adams’ın 1979 yılında yayınladığı, “iyi bilim kurgu, iyi edebiyattır” sözünün adeta canlı kanlı örneği olan bu mükemmel eser bilim kurgu dünyasının yaratıcılığını ve mizahı mükemmel bir uyum içerisinde kullanarak hepimizi kendine bağlamıştı.

İçerisindeki Ford Prefect, Arthur Dent, Zaphod Beeblebrox, Trillian ve pek tabii ki Marvin gibi karakterlerin her biri okuyan insanlarda farklı farklı karşılıklar buldu ve gönüllere taht kurdu. Yol üzerinde olduğu için yıkılması gereken bir evden, yine yol üzerinde olduğu için yok edilmesi gereken bir gezegene kadar uzanan hayat, evren ve her şey hakkındaki bu eserde; fareler, ispermeçet balinaları, yunuslar, süper bilgisayarlar ve daha birçok şey karşınıza çıkabiliyor.

Otostopçunun Galaksi Rehberi‘ni dizi olarak karşımıza çıkarmak için Hulu hazırlıklara başlamış gibi gözüküyor. Hatta Lost’tan tanıdığımız Carlton Cuse ve DCEU’nun en eli yüzü düzgün işi olan Wonder Woman’ın senaristi Jason Fuchs dizinin hem yapımcı hem de senarist koltuğuna oturmuşlar bile. Şimdilik bu ikilinin akıllarında ne var, nasıl bir dizi yapmayı planlıyorlar hiç bilmiyoruz ama iyi bir şey olması için evrene mesajlar göndermeye başladık bile.

hitche

Toplamda otuz dile çevrilen, dünya çapında büyük bir kitlesi olan Otostopçunun Galaksi Rehberi’ni ne kadar sevdiğimizi söylememe gerek yoktur herhalde. Sitemizin sloganı olan “kırkiki’nin yanındaki ikiyi attınız” sözü bile Otostopçunun Galaksi Rehberi’ne olan bir göndermedir. O yüzden bu haberin bizi ne kadar mutlu ettiğini, ne kadar heyecanlandırdığını uzun uzun anlatarak sizin zamanınızı harcamayacağım. Marvin’i falan tekrardan göreceğiz diyorum ya daha ne olsun!

Galaktik Ansiklopedi’den daha çok satılan Otostopçunun Galaksi Rehberi’nde, kendi dizisinin çekildiği bir durumda yapılması gerekenler hakkında bir şey yazmaz. Ama eğer yazsaydı muhtemelen havlularınızı yanınıza almanızı, kendinize güzel bir Pan Galaktik Gargara Bomba’sı hazırlamanızı ve ne olursa olsun paniğe kapılmamanızı söylerdi.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.