İki gündür sürekli aynı cümleyi kuruyorum biliyorum ama Marvel öyle bir konferans yaptı ki yaz yaz bitmiyor. Her ne kadar şimdiye kadar Marvel’ın dördüncü fazı için çıkacak filmlerini tek tek haber yapabilme başarısını gösterebilsek dahi, bir bu kadar daha haber var ki nasıl yetiştireceğimizi bilmiyoruz. O yüzden işte buradayız. Marvel’ın Comic-Con panelinin geriye kalan bütün haberlerini tek bir yazıda toplayarak elimizden geldiğince sizlere aktarmaya çalışacağız. Hazırsanız başlayalım.

The Falcon and the Winter Soldier

the-falcon

Captain America’nın, Endgame filminde emekliliğe ayrılacağını öğrendiğimizden beri aklımızda tek bir soru vard: Captain kalkanını kime bırakacak? Her ne kadar bazılarımız kalkan için doğru kişinin Bucky olduğunu düşünsek de Cap bizimle aynı fikirde olmayıp kalkanı Sam’e emanet etmişti. Bize de kabullenmek düştü tabii, biz kimiz ki Captain’ın kararlarını sorgulayacağız?

Comic-Con konferansında Captain America’nın iki kankası bir sonraki maceraları hakkında açıklama yaparken Civil War filminden tanıdığımız Baron Zemo yayına bağlanıp ikiliyi tehdit ederek aslında bir nevi dizinin kötü adamı olduğunu da açıklamış oldu. Daniel Brühl ise bu diziyle birlikte hem Baron Zemo rolüne hem de Marvel evrenine geri dönecek. 2020 yılının sonbaharında çıkacak dizi için şimdilik bildiklerimiz bunlar olsa da Anthony Mackie ve Sebastian Stan ikilisinin uyumları diziyi heyecanla beklememiz için yetiyor. Yeni Captain America’yı iş üstünde görmek de cabası!

WandaVision

WandaVisionLogo

Doctor Strange’in çıkacak yeni filminin Scarlett Witch’i içerdiğini ve bunun Disney+’ın çıkartacağı WandaVision dizisine bağlanacağını daha önce söylemiştik. Peki ama WandaVision ne olacak, neyi konu alacak? Hem Vision ölmedi mi, nasıl geri gelecek? Bu soruların cevabını en az sizin kadar biz de bilmiyoruz.

Marvel konferansından öğrendiğimiz kadarıyla WandaVision, şimdiye kadar yaptıkları hiçbir şeye benzemeyecek. Elizabeth Olsen ise “işler çok garip bir hal alacak” açıklamasıyla birlikte akıllarımızda daha çok soru işareti bıraktı. Marvel ayrıca Captain Marvel filminde bir çocuk olarak karşımıza çıkan Monica Rambeau gibi Marvel karakterlerinin dizide cameolarının olacağını söyledi. Büyümüş Monica’yı ise Teyonah Parris canlandıracak.

Aslında şöyle bir düşününce, zaten bizzat Tony Stark tarafından yapılan Vision’ı diriltmek o kadar da problem olmayacak gibi. Bir de yanında gerçekliği değiştirebilecek güçte olan Scarlett Witch’in de olduğunu varsayarsak, hikayeye gayet iyi yedirilebilir… de hikaye ne işte? Bu soruların cevabını 2021 yılının baharına yaklaştıkça öğreneceğiz gibi gözüküyor.

Loki

loki

Thor filmleriyle ilgili istisnasız herkesin sevdiği bir şey varsa o da hiç şüphesiz Tom Hiddleston’un canlandırdığı Loki’dir. Avengers filmiyle beraber Thanos gelmeden önce Marvel’ın en sevilen kötü adamı olan Loki, Endgame ile birlikte Uzay Taşı’nı çalıp kayıplara karışmıştı. Disney+ için 2021 yılının Mayıs ayında çıkacak dizi ise tam olarak bundan sonra Loki’nin başına neler geldiğini konu alacak.

Yani şimdi Tom Hiddleston, Loki kostümünü giyip kamera karşısına geçse ve bir gününün nasıl geçtiği anlatsa biz onu da izleyeceğiz, buna bir şüphem yok. Çünkü hem karakteri hem oyuncuyu çok seviyoruz. Ama Marvel da buna mı güvendi nedir, Loki dizisi için kötüler kötüsü bir logo ile çıktı karşımıza. Hani Bosslogic’in dizi için yaptığı logoyu alıp direk koysaydınız keşke niye bu kadar uğraştınız diyeceğim ama uğraşmamışsınız da, belli yani. Neyse, biz yine de  dizi güzel olsun da logosu önemli değil diyelim diziyi bekleyelim.

What If?

whatif

MCU’ya bağlanan ilk animasyon serisi olma unvanını taşıyan What If? serisi, Marvel’ın Disney+ için hazırladığı diziler arasından benim en çok heyecanlandığım iş. “Eğer şöyle olmasaydı da böyle olsaydı” gibi soruların cevaplarını alacağımız yapımda Marvel bünyesindeki birçok oyuncu, karakterlerinin animasyon hallerine seslerini verecekler.

Dizi için açıklanan ilk oyuncu seçimi ise manidar. Westworld dizisinden tanıdığımız Jeffrey Wright’ın The Watcher’a canlandıracağını açıklayan Marvel, “Acaba yaşanan bütün olayları Watcher’ın gözünden mi göreceğiz?” sorusunu aklımıza getirdi. What If? serisi Disney+’a 2021 yılının yaz aylarında katılacak, biz de merakla bekliyor olacağız.

Hawkeye

hawkeye

Biliyorum hepinizin en umursamadığı Avengers karakteri Hawkeye ve bu yüzden belki bu haberi okumadan geçeceksiniz ama durun! Sizi bu dizi için heyecanlandırmaya yemin ettim. Aslında dizi ilk duyurulduğunda benim de umurumda değildi ama son yıllarda okuduğum en güzel çizgi romanlardan bir tanesinin logosunu görmem ile birlikte diziye olan heyecanım kat be kat arttı.

Matt Fraction ve David Aja’nın ellerinden çıkan Hawkeye çizgi romanını baz alacak dizi, Hawkeye’ın süper güçleri olmayan bir Avengers üyesinin günlük yaşamını ve kendinden sonraki Hawkeye olması için Kate Bishop’ı eğitmesini konu alıyor. Oku ellerinde olmadan dünyanın en sıradan insanlarından biri olan Hawkeye’ın günlük sorunlarıyla uğraşırken bir yandan da başının süper kahramanlık işleriyle belada olmasını okumak ve muhtemelen izlemek inanılmaz eğlenceli bir aktivite.

Jeremy Renner’ın “Süper güçleri olmadan nasıl süper kahraman olunacağını başka birine öğretmem gerek” diye duyurduğu diziye aşırı derecede coşuyorum. Eğer aklınızda “Tavşan delirdi mi? Neden bu kadar heyecanlandı bu diziye?” diye bir soru varsa hemen gidin Matt Fraction’ın ellerinden çıkan Hawkeye çizgi romanlarını okuyun. Pişman olmayacaksınız, valla bak, gidin okuyun gelin öyle konuşalım diziyi.

Toplamda bir saatten uzun süren ve neredeyse bir yıllık haberi tek gecede veren Marvel konferansının dizi ayağı aşağı yukarı böyle geçti. Kevin Feige son dakikada yaptığı açıklamada “Bugün üzerlerinde konuşma fırsatı bulamadığımız bir sürü şey var. Black Panther’in ikinci filminden söz etmedik, Guardians of the Galaxy’nin üçüncü filminden bahsetmedik, Captain Marvel’ın ikinci filmi için konuşmadık, Fantastic Four konuşmak için yeterli zamanım bile yoktu ve geriye mutantlar hakkında konuşmak için hiç zamanımız kalmadı.” diyerek aslında bizim bir bu kadar daha haberimiz var dedi. Valla ben yazmaktan yoruldum ama Kevin Feige üretmekten yorulmadı. Aman yorulmasın da zaten. Daha çok istiyoruz, yağdır reis, gelsin!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.