PlayStation Plus’ın verdiği o muhteşem hediye kutusu hissiyatı gerçekten de PlayStation cihazı sahip olmanın açık ara en güzel tarafı. Gerçekten, Plus’la verilen oyunlar listesine her ay başı şevkle bakmak, yeni oyunları denemek; o oyunların güzel çıkması, dalgaların köpürtmesi… Anlayamazsınız. Bu doğrultuda işte, sadece PlayStation sahiplerinin yaşadığı iki his var. Birincisi, yeni gelen oyunların o müthiş kokusu. İkincisi, rotasyondan çıkmakta olan oyunların paniği.

İşte o paniği bu ay yaşamayın sevgili geekler. PS4’ünüz varsa, evde duruyorsa, mutlaka, mutlaka, mutlaka bu ay bitmeden Plus’a abone olmanız gerekiyor. Çünkü Nisan ayı gelince Plus’tan çıkacak, ancak şimdiden Plus üyeliği alırsanız aylık aboneliği verdiğiniz müddetçe yaşlanana kadar oynayabileceğiniz, bu yüzden de mutlaka Plus almanızı gerektiren, Plus almanıza da değecek bir oyun var. Tearaway Unfolded.

Samimiyetle söylüyorum, Tearaway PlayStation sülalesinin en zeka dolu, en naif, en samimi ve en inovatif oyunlarından biri. İlk olarak Vita’ya çıkmıştı. Vita’ya çıktığında, neredeyse tek başına bir Vita alma sebebiydi. Arkasındaki ekip LittleBigPlanet‘ı yapan Media Molecule. O kadronun çekirdeğini de Theme Hospital, Black & White gibi Molyneux oyunlarında çalışmış pırlanta insanlar oluşturuyor.

Özgeçmişten özgünlük, kalite akıyor yani. Bu adamlar Steam’de dağıtılan ilk üçüncü parti bağımsız oyunun, Rag Doll Kung Fu’nun yapımcıları. Bu adamlar LittleBigPlanet’ta yaptıklarıyla PS4’ün interaktif mantığına ilham oldular. Ve eğer “ya neden bu kadar yapımcılarından bahsediyorsun, oyunu anlatsana biraz” derseniz diye söylüyorum, yaptıkları oyun anlatılamaz. Bu “çok karışık” anlamına gelmiyor. Bu, “anlatılamayacak kadar bütünlüklü bir tecrübe” anlamına geliyor. “oyunu oynayın, beş dakika içerisinde büyüsüne kapılacaksınız zaten” demek.

Vallahi değecek.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.