Malumunuz, X-Men evreninin biricik Wolverine’i Hugh Jackman geçtiğimiz aylarda vizyona giren Logan ile birlikte kendisini uluslararası bir süperstar hâline getiren role veda etti. Bu aslında kendi içinde gayet okey olduğumuz bir karardı. Jackman şöyle güzel, iki senede bir kendisini spor salonuna vurup aç bırakmasını gerektirmeyecek bir emekliliği hak etmişti elbette. Artık dilediği gibi müzikallerde şıpagat atabilirdi.

Yalnız içimiz de biraz buruktu, zira Hugh Jackman’ın emekli olması demek, beyaz ekranda hayal ettiğimiz gibi bir Deadpool – Wolverine buluşmasını göremeyeceğimiz anlamına geliyordu. Zira Jackman’ın Wolvie’si daha önce Deadpool ile buluşmuştu, ama ona Deadpool demeye bin hacet isterdi yani, o sayılmazdı. Tam Deadpool kendisine geldiğinde de işte, Jackman rolü bıraktı. Nasıl olacaktı?

deadpool-still

Şaşarsınız, her şeyi kurtarıp birbirine bağlayacak öneri The Hollywood Reporter’dan geldi. Deadpool’u yazmış, Deadpool 2’yi de yazmakta olan Rhett Reese & Paul Wernick ikilisi, Life ile ilgili soruları yanıtladıkları bir röportajda THR muhabiriyle Deadpool 2 üzerine de sohbet etmeye başladılar. O noktada THR muhabiri müthiş o öneriyi paylaştı: Hugh Jackman, filme Hugh Jackman olarak gelsin?

Evet. Evet! Milyarlarca kere evet! Zaten Reese ve Wernick’in de tepkisi aşağı yukarı öyle oldu. “Oha bunu hiç düşünmemiştik, evet lan evrende Hugh Jackman var neticede, geçen film dergi kapağını falan koyduk” cümlesinin daha Amerikancasını, ama his olarak birebir aynısını içeren bir versiyonuyla cevapladılar. Onlar coştu. Biz de çok coştuk. Eminiz Reynolds ve Jackman da coşacaktır. Stüdyo da he desin, bitirelim bu işi. Jackman filme Jackman olarak gelsin, Deadpool Jackman’a “ya sen Wolverine’e benzemiyor musun” desin, gülüp eğlenelim. Hadi Fox! Üzme bizi!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.