PlayStation Plus’ı övmek konusunda çığırımızdan çıkıp okurlar tarafından “lan reklam mı yapıyorsunuz?” diye tepkiler aldığımız doğrudur. Halbuki gerçekten samimiyetimizle övüyoruz bu servisi. PlayStation Network’ün kendisinin kusursuzluktan çok uzak olduğunun farkındayız; örneğin Store hâlâ çok yavaş çalışıyor, günaşırı tüm PSN çöküyor, güvenlik önlemleri iki faciaya rağmen hâlâ çok sağlam değil gibi gözükmekte… Ama Plus ayrı.

1365359841665279658

Görünen o ki Sony de Plus’a ayrı bakmaya devam ediyor. PSN’in tüm ögeleri arasında belki de gerçekten Sony’nin uğraşmayı, köşeleri ve bucaklarını çekmeyi, minik geliştirmeler yapmayı hiç bırakmadığı tek element PlayStation Plus. Bu ay da önümüzdeki günlerde devreye girecek, çok da arzulanan bir özelliği eklediler: Vote to Play.

PlayStation Plus’ın üyelerine her ay üç platforma dağılmış altı oyun verdiğini zaten biliyorsunuz. Hatta Ağustos ayı oyunları daha geçtiğimiz gün açıklandı. O yazıda da söylemiştim, PlayStation sahipleri için o Plus oyunlarının açıklanmasını beklemek deli bir merak sebebi. Ama artık o merak biraz azalacak. PS4 için, sene içerisinde bazı noktalarda Vote to Play devreye girecek. Plus sahiplerinin direkt olarak ana sayfadan erişebileceği bu özellikte oyuncuların karşısına üç oyun sunulacak. Üçü de çıkmamış oyunlar olacaklar. Oyuncuların oylarıyla bir tanesi belirlenecek ve o oyun PS Plus’a ücretsiz olarak yayınlanacak Store’da.  Diğer iki oyun da Plus indirimleriyle yayınlanacaklar.

ps_vote_to_play

İlk oyunlar henüz belli değil, fakat Amerika için gerçek olduğu iddia edilen bir görüntü dolaşıyor internette. Resmi bir duyuru ise yapılmadı. Fakat o görüntüden gördüklerimiz –ve içimizdeki mantığın sesi- bize bu oyunların ekseriyetle indie yapımlar olacağını söylüyor. Bence zaten asıl o oyunların oya tabi olması gerekiyor. Zira God of War: Ascension’a herkes okey, ama o ay gelecek minnak oyunu seçmek Plus’ın değerini baya bir arttırıyor. Siz ne diyorsunuz? Ben baya takdir ettim bu gelişmeyi!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.