Çıktığı günden bu yana deli gibi oynanan ve insanları dışarı çıkıp parklara kamp kurdurtan Pokemon Go, son sürat gelişmelerine devam ediyor. Comic Con’a katılan şirketlerden biri olan Niantic, oyunlarına dair oyuncuları haberdar etmeyi ihmal etmiyor neyse ki. Bir yandan geliştirmeyle bir yandan da haberlerini insanlara duyurmakla uğraşan Niantic yeni müjdeler vermiş con’daki hayranlara. Comicbook.com’dan edindiğimiz bilgiye göre Niantic, Comic-Con’da Pokemon Go oyununda seçtiğimiz takımların liderlerinin tasarımlarını görücüye çıkarmış! Sırasıyla Candela (Valor), Blanche (Mystic) ve Spark (Instinct) olarak sıralanan liderler, çoğu hayranın beğenisini şimdiden toplamış bile.

homuoebjxg0xzwzo9941

Takım seçmenizde açıklamaların ya da sembolü olan efsanevi Pokemonların yarattığı etki kadar büyük çaplı bir şey değil belki fakat oyuna dair gelen ayrıntıların her biri ciddi anlamda sevindirici olmaktan geri durmuyor. Adettendir, soralım yine de biz; bu takım liderleri, seçtiğiniz takıma uygun mu sizce? Beğendiniz mi tasarımları ey cemaat-i geek?

Panelden çıkan haberlerin hepsi bu kadar değil elbette ki, dahası var. Niantic’in söylediklerine göre oluşturulan liste aynen şu şekilde:

  • Gymlere daha fazla ayrıcalık getirilecek fakat bu özellikler henüz net değil.
  • Daha hala kimsenin bulamadığı easter eggler oyunda varmış.
  • “Üç pati problemi”nden onlar da haberdarmış fakat hala bir net bir söz yok bu konuda.
  • Pokemon Merkezleri yakında geliyormuş.
  • Efsanevi Pokemonlar, oyun tüm dünyada resmi olarak çıkmadan bulunamayacakmış ne yazık ki.
  • Pokemonları Pokestopları dilediğiniz gibi düzenleme özelliği getirmeyi planlıyorlarmış.
  • Kuluçka olayı üzerinde hala çalışıyorlarmış fakat somut bir gelişme yokmuş henüz.
  • En önemlisine gelirsek: Takas sistemi gelecekmiş.

Bu gelişmelerden en çok takas olayına sevinenlerdenseniz, yalnız değilsiniz geekler. Zira eski Pokemon oyunlarının havasını yansıtacağını düşündükleri bu takas sistemi konusunda herkes daha ilk günden bunu ne kadar çok istediklerine dair bir şeyler yazıp duruyorlardı. Sonunda beklenen haberin müjdesini veren Niantic, birçok hayranı mutlu etmişe benziyor.

Bu takas sistemi “evet” ya da “hayır” şeklinde onaylayabileceğiniz seçenekleri olan ve yalnızca yakınınızdaki antrenörlerle yapabileceğiniz bir gelişme olacak. Şimdilik sadece yerel bir takas sisteminden bahsedilse de sonraları internetten de takasın mümkün olabileceğine dair söylemler var. Sizce nasıl bir haber bu? Kayda değer bir gelişme olduğu çok bariz fakat ne yönlerde geliştirilebilir bu takas sistemi? Belki ileride daha farklı şekillerde gelecek sistemlere fikren de olsa katkınız bulunur bu sayede. Ya da en azından “ben bunun geleceğini biliyordum, vallahi de biliyordum” şeklinde gerinebilmeniz için ideal bir fırsattır bu beyin fırtınası, ne dersiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.