Bir Power Rangers çekileceğini ve büyük ihtimalle benim gibi ihtiyar delikanlılara çok hitap etmeyeceğini düşündüğümü zaten şurada yazmıştım. Ama nedendir bilinmez, filmle ilgili haberleri hala takip ediyorum. Her an birileri “Büyüklere de hitap etmek istiyoruz” diye açıklama yapacaklar diye ne görsem okuyorum. Hiç birini paylaşasım gelmemişti ama baktım baya bir haber oldu, benden daha umutlu olanlar için şöyle bir toparlayayım dedim. Buyurun efendim.

Öncelikle 2017’de gelecek filmimizin ismi kesinleşti. Çok büyük bir şey beklemeyin, “Saban’s Power Rangers” diye son derece sade ve Haim Saban’ın egosunu okşayacak bir isimle yola devam etmeye karar vermişler. İsim demişken takip edenler görmüştür bir ara karakterlerin farklı isimler kullanacağı gibi bir dedikodu çıkmış ve hemen hayranlardan negatif tepki toplamıştı. Saban çok riske girmeyip orijinal isimlerin kullanılacağını duyurdu resmi twitter hesabından. Jason, Kimberly, Zack, Billy ve Trini. Yeniden hoşgeldiniz. Bu sayede orijinalin bir rebootu olacağı büyük ölçüde kesinleşmiş ve Dino Charge falan gibi farklı bir takımı da anlatmayacağı yüzde doksan dokuz belli olmuş oldu.

Filmle ilgili diğer büyük olayımız da oyuncuların tümüyle belirlenmiş olması. En son olarak Becky Gomez’in Yellow Ranger olacağı açıklandı. Ondan önce R.J. Cyler’ın Blue Ranger, Ludi Lin’in Black Ranger, Dacre Montgomery’in Red Ranger ve Naomi Scott’ın da Pink Ranger olacağı açıklanmıştı. Tanıdık isimlere yönelmek yerine daha yeni nesil ve güzel görünümlü kişileri tercih etmelerini “Rangers kültürünü koruyorlar” diye olumlu bulmak veya “Kaliteden çok görünüme önem veriyorlar, hikayede böyle olacak” diye olumsuz almak mümkün. Benim yorumum filmle ilgili beklentilerimle de alakalı olarak çok olumlu olmadığı yönünde. Ama ilk aşklarımdan Amy Jo Johnson da dünyanın en iyi oyuncusu sayılmazdı di mi?

powerrangers2017moviec-157483

Ashley Miller ve Zack Stentz’in senaryosunu yazdığı ve Dean Israelite’in yöneteceği filmle ilgili hayranların tek bir beklentisi kaldı. O da ilk orjinal dizide önce Yeşil sonra Beyaz Ranger olarak kalbimizi çalan Jason David Frank’in konuk oyuncu olarak da olsa filme bir yerinden müdahil olması. En son keyifle izlediğim Power Beat Down’da “Green Ranger vs Ryu” bölümünde konuk olan oyuncuyu yeniden aynı kostümle görmek güzel bir sürpriz olacaktır diye düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz Ranger-sever geekler? Yeni filmden umutlu musunuz?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.