Çoğu zaman dedikodulara kulak asmamaya çalışırım. Ama bazen geek aleminde öyle dedikodular dönüyor ki, gerçek olması zor gözükse de, sadece “ya olursa” demek için bile buraya yazıp sizlerle paylaşmak istiyorum. Tahmin edersiniz ki, bugün ki haberimiz de bu statüye giriyor.

Daha BvS gösterime girmemiş olmasına rağmen, DC cephesinden solo bir Batman filmi söylentileri çıkmaya başlamış, filmin tahmin edilen yayın tarihine bile neredeyse beş altı yıl olmasına rağmen pek çok haber orada burada yer almıştı. Filmle ilgili -normal olarak- çok az şey bilmemize rağmen, en sağlam kaynaklardan alınan haberler baş rolü de oynayacak olan Affleck’in çizgi roman tecrübelilerinden Geoff Johns ile birlikte senaryoyu yazıyor olduğu yönünde. Son gelen haberler de senaryonun içeriğinin hepimizi koltuklardan sarsacağı yönünde.

4372953-4842966788-42942

JoBlo’nun haberine göre Warner Bros yeni Batman filminde yine gişesi garanti bir hikaye sunacakmış bizlere. Haberde geçen isim… Sıkı durun… Red Hood. Evet, yeni çekilecek Batman filminin hikayesi ağırlıklı olarak “Death in the Family” ve “Under the Red Hood” çizgi romanlarından esinlenecekmiş. Yazarken bile heyecanlandım! Çizgi romanını ya da en kötü animasyonunu izlemediyseniz, ilk yapmanız gereken bir şekilde bunları edinip izlemek.

Dedikodu olduğunu biliyorum ama yine de mantıklı geliyor. Hem BvS fragmanında bile bu hikayeye referans vermeleri, çekilen animasyonun oldukça başarılı olması, bir de pazar araştırması yapsalar Batman en bilindik öykülerinden biri olarak bunun çıkacağı gerçeği; bu dedikoduyu destekler nitelikte. Ekstra bir şey yapmasa bile sırf bu hikayeyi kanlı canlı görmek adına izlenmesi gerekir. Bu kafa da nereden bakarsak bak son derece sağlam bir gişeyi garanti eder. Affleck’in de BvS’de de bu hikayedekine yakın bir karakter oynayacağını düşünürsek, kendisi için de hazırlık aşaması daha kolay geçecektir. İşin içinde Joker falan da olunca tadından yenmez. Bir de tabi, “Olsun, lütfen olsun, lütfen olsun”.

Siz ne düşünüyorsunuz geekler? Sormam bile hata di mi? 🙂

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.