Power Rangers’ı ne kadar heyecanla beklediğinizi bilmiyorum. Doğrusu ben çocukluğunda Power Rangers’ı severek izleyen biri olduğum için belli bir meraka sahibim filme karşı. Ancak çevremiz bu kadar fazla rebootla sarılmışken ve çoğu başarısızken bir başka reboot iş Power Rangers’a heyecanla yaklaşamıyorum. Genelde hazırlık sürecindeyken böyle yorum yaptığım filmler fragmanını yayınladığında, duygularım belli bir yöne kayar. Mesela fragmanı çıkmadan önce Justice League için benzer sözler sarf ediyordum, şimdiyse filme karşı ciddi heyecan duyuyorum. Ghostbuster için de çok farklı şeyler demiyordum fragman öncesi, fragmanla beraber filme karşı gram heyecan duymadığımı fark ettim. İşte Power Rangers fragmanı için de benzer bir etki bekliyordum ama fragman sonrası daha büyük bir soru önüme çıktı: Bunun gerçekten Power Rangers filmi olduğuna emin miyiz?

13669782_1846004965620684_3466231202704172489_n
Fragman ortalama takım filmlerinden pek farklı değil. Karakterlere ufak bir bakış, arka planda filmin genel derdini anlatan görece karizmatik bir ses, birliktelik mesajları ve sona doğru heyecanlı birkaç sahne. Fragmanı açmadan önce de bundan çok farklı bir şey beklemiyordum doğrusu, belki eski serilere birkaç gönderme olabilirdi bunlar haricinde. Bir de fragmanda Power Rangers görmeyi umut ediyordum. Ancak umudum boşa çıktı çünkü fragmanda kırmızı Rangerın dönüşümünü gösteren saniyelik görüntü hariç izlediğimizin Power Rangers fragmanı olduğuna dair hiçbir belirti yoktu.

Belli ki Power Rangers üyelerimiz okulda dışlanan tipler olacaklar, fragman bunun üzerinde çok durmuş. Hatta bunun üzerine yığılmış diyebiliriz. Heyecanlı sahneleri atsak fragmanın Skins rebootu için falan çekildiğini düşünebilirdim. Doğrusu heyecanlı sahnelerde de Power Rangers’a dair bir şey yoktu. Her şeyden önce Ranger olacak gençlerin, Ranger dönüşümü dışında bile çok güçlü olmaları; uçmaları gibi özel güçlere sahip olması Power Rangers havasını alıp uzak diyarlara atıyor. Anlıyoruz ki korktuğumuz başımıza gelmiş ve Power Rangers yetişkin olayım derken bir yabancıya dönüşmüş, bir yazda sakallanan, uzayan, sesi kalınlaşan sıra arkadaşı olmuş. Tabii bu bizim fikrimiz, sizinkini de dinleyebilmek için fragmanı aşağı iliştiriyoruz:

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.