Müzik pek çok şeye yarar aynı anda. Sizi üzebilir, size ümit verebilirbozabilir, yıkabilir, yüceltebilir, yerin dibine sokabilir. Müzik pek çok şeyin ilacı ve bazen de self-sabotajın aracıdır. Müziğin sağı ve solu belli olmaz genelde. Belli bir şekilde arka arkaya dizilmiş notalar, belli zaman ve belli insanlarda; bambaşka etkiler yaratabilirler. Biz Spotify listelerimizi genelde bu prensipler üzerinden şekillendiriyoruz.

Bizim esas anlatmaya çalıştığımız şey, iki kısımlı aslında. Birincisi, her şeyin bir soundtrack’i olabileceği gerçeği. Hayatın bazı sekanslarında, aynı filmlerde olduğu gibi, bazı soundtrack parçaları çalar. Biz sadece bunları, sizin filminiz için aranje etmeye çalışıyoruz bazen. Bu yeni başlangıçlar playlist’imiz de öyle bir şey. Bir şeylere baştan başlayanlar, yeniden bir şeyler kurmaya çalışanlar için; eşit parça hüzün, eşit parça ümit içeren şarkılar koyduk uç uca.

İkinci anlatmaya çalıştığımız şey ise, müziğin bir iletişim yöntemi olabileceği. Biz iletişim üzerine kurulu bir siteyiz. Kemiklerimizde o var yani esasen. İletişim kuruyoruz sizinle. Sohbet ediyoruz. Muhabbet çeviriyoruz. Bu, bazen kelimeleri içeriyor. Bazen görüntüler. Bazen de müzikler. Çünkü şarkılar da, siz onları yapmamış olsanız da, arka arkaya dizdiğiniz zaman bir kompozisyon oluştururlar. Ve bu kompozisyonlar, birer iletişim yöntemleridir.

Biz böyle düşünüp, bu listeyi sunduk size. Çünkü bazen bir şeyleri arkada bırakmak zordur. Ancak her zaman, yeni başlangıçlar beraberinde ümit de getirir. Eksikleri toparlamak için, kırık olanı inşa etmek için, kendinle baş başa kalabilmek için fırsatlar da sunar önünüze. Bazen yeniden başlamak, kendini daha iyi tanımak, karakterini güçlendirmek, yeni maceralara atılabilmek için en iyi olan şeydir. Ve maceralar da iyidir her zaman.

Buyurun!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.