Hayatımızda bazı kötü kararlar vardır, başlangıçta iyi bir fikir gibi gelir ama kararı uygulamaya başladıkça aslında kötü bir fikir olduğunu anlarız. Ama bazen de öyle kararlar vardır ki daha fikir aşamasındayken bile kötü bir karar olduğunu apaçık bellidir. Bunun en güncel örneklerinden birisi CW’nun Powerpuff Girls dizisi yapmaya karar vermesi olabilir sanırım. Başından beri kötü bir fikir gibi gözüken bu karara oldukça temkinli yaklaşmıştık. Fakat dizinin yapımcıları bu kararı devam ettirmekte oldukça ısrarlı gözüküyorlar hatta dizinin başrollerini seçtiler bile! Karşınızda Powerpuff Girls!

Yani her şeyden önce insan gerçekten neden diye soruyor. Neden bir Powerpuff Girls live-action uyarlaması geliyor? Kim böyle bir şey istedi? Gerçekten bunun iyi bir fikir olduğunu kim düşündü? Bu soruların cevabını gerçekten bilmiyoruz ve merak ediyoruz. Tabii biz ne dersek diyelim CW dizinin yapımlarına başladı hatta Powerpuff kızlarını bile seçti. Bu seçimlere göre Blossom’ı Chloe Bennet, Bubbles’ı Dove Cameron ve son olarak Buttercup’ı Yana Perrault canlandıracak. Yani bir karar bundan daha kötü bir hale gelebilir miydi inanın bilmiyoruz.

Daha önce Agents of Shield’ı izleyen bizler için, Chloe Bennet ve Dove Cameron isimleri oldukça tanıdık. Hatta bu iki ismi aynı dizide yan yana görmek, Powerpuff Girls dizisindeki uyumları için önceden bir fikir edinmemizi sağlıyor. Ve bu fikre göre bu ikilinin bir araya gelmesinden hiç mutlu olmadığımızı da söylememiz gerekiyor. Oynadığı Quake karakteri ile kalbimizde ayrı yeri olan Chloe Bennet’e fazla laf söylemek istemiyorum ama kötü bir karakter ile AoS’de karşımıza çıkan Dove Cameron’un oyunculuğu ile ilgili çok büyük şüphelerimiz var. Bu yüzden bu ikiliyi yan yana görmekten dolayı çok mutlu olmadığımızı söylemek isteriz.

Öte yandan dizinin, Powerpuff kızlarının daha ileri yaşlarını konu alacağını biliyorduk ama bu kadar “ileri” olacağını tahmin etmiyorduk. İlk duyduğumda daha lise çağlarındaki Powerpuff kızlarını izleyeceğimiz yapım bize baya baya yetişkin birer kadının hikâyesini anlatacak. Açıkçası dizinin arkasındaki isimlerin de CW olduğunu düşünerek ben gittikçe korkmaya başlıyorum. Çocukluğumuz her an gözlerimizin önünde katledilebilir. Biri bu adamlara artık dur desin!

Siz ne düşünüyorsunuz sevgili geekler Powerfpuff Girls seçimlerine? Sizce de artık bu kararın kötü bir karar olduğunu CW’a söylemenin zamanı gelmedi mi?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. hayatımda cw kadar boş beleş iş yapan bir kanal görmedim. beğenmediğim ne kadar dizi varsa hepsi ordan çıkıyor (bakınız : riverdale). sette ışık açmadıkları için dizileri göremiyoruz zaten ona hiç girmeyeceğim.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.