Oyun dünyasında bu aralar bir remastered-remake tufanı koptu gidiyor. Mass Effect serisi, GTA üçlemesi, Final Fantasy VII, Demon Souls ve daha birçok oyun son birkaç ayda yenilenerek bir kez daha oyuncuların beğenisine sunuldu. Tabii bu kadar da değil; Prince of Persia: Sand of Time, Star Wars: Knights of the Old Republic gibi birkaç oyun daha yenilenmek için sıralarını bekliyorlar. Bu sıraya bugün bir oyun daha eklendi ve Ubisoft, son yılların en kötü duyurusuyla birlikte Tom Clancy’s Splinter Cell için remake hazırlıklarına başladıklarını açıkladılar.

Dünyanın en kötü duyurusu diyorum zira gerçekten Splinter Cell gibi, eski-yeni tüm video oyuncularını büyük bir heyecana gark eden bir oyunun remake’ini ancak bu kadar kötü açıklayabilirdiler. Böylesine efsanevi bir oyun hakkında daha adam akıllı bir açıklama yapmadan, oyunun yapılması için takım arkadaşları aradığını söyleyerek iş ilanı vermek gerçekten büyük saçmalık. Aslında neredeyse her konuda eleştirdiğimiz Ubisoft’u, oyun tanıtımı yapma ve pazarlama konusunda sektörün önde gelen isimlerinden bir tanesi olarak görüyorduk. Nasıl böyle bir amatörlük yaptılar inanın anlayabilmiş değilim.

Gelelim şimdi asıl habere. İnsanların eski seriler için Ubisoft’tan yeni oyunlar beklemesine rağmen Ubisoft’un remake haberleri vermesi bir tık canımı sıkıyor. Özellikle son zamanlarda tatmin etmeyen remakeler yüzünden bu haberlere her geçen gün biraz daha az heyecanlanıyorum. Tamam, GTA üçlemesine gelen remake’den dolayı Ubisoft’u suçlayamam ama bir Prince of Persia hayranı olarak Prince of Persia: Sand of Time Remake videosunu izledikten sonra heyecanımı düşük tutmakta haklı bir karar verdiğimi sanıyorum. Zira bize gösterilen görüntüler hiç de 2021 yılında duyurulmuş bir oyun gibi durmuyor. Öyle olunca da remake yapmanın pek bir anlamı kalmıyor.

Bizlerle daha önce Splinter Cell: Blacklist oyununu buluşturan Ubisoft Toronto stüdyosu, Tom Clancy’s Splinter Cell Remake’in ana sorumlusu olacak. Tom Clancy’s Splinter Cell Remake; The Division serisi, yakın zamanda tanıtılmasını beklediğimiz Avatar: Frontiers of Pandora, ve Ubisoft’un henüz adı duyurulmamış Star Wars gibi oyunların oyun motoru olan Snowdrop kullanılarak geliştirilecek. Şimdilik bildiğimiz her şey aşağı yukarı bu kadar.

Siz ne diyorsunuz sevgili dostlarım bu remake furyasına? Sizce de eski oyunların çok az bir makyaj yapılıp yeniden önümüze konulması artık sıkmadı mı? Yoksa nostalji dolu oyunları yeni bilgisayarlarımızda 60 FPS olarak oynamak mutlu ediyor mu sizi? Yorumlara bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.