Hatırlayacaksınız, Terminatör serisi uzun yıllar boyunca bu konseptle neler yapabileceğini gerçekten bilmeyen bir grup insanın elinde kaldığından ortaya T3, Salvation ve Genisys gibi vasat işler çıkmış; en sonunda bu çilenin son bulup hakların James Cameron’a 2019 yılında geri döneceği açıklanınca geek dünyasının topluca çektiği oh dünyanın etrafında tam bir tur dönüp Hurricane Irma olarak Karayipler’i vurmuştu.

Yalnız aynı zamanda malumunuzdur muhtemelen, James Cameron çuvalla Avatar çekecek önümüzdeki günlerde. Bu yüzden aynı Ridley Scott‘ın Blade Runner’ı Denis Villeneuve’ye teslimi gibi Cameron’dan da benzer bir mirasçı seçimi bekleniyordu. Bu arayış en sonunda nihayete ermiş gözüküyor. Terminatör 2’nin özel bir gösterimi için dağıtılan davetiyelerle resmi olarak açıklandı ki, serinin altıncı filminin yönetmen koltuğunda Tim Miller oturacak. Evet, Deadpool’dan Tim Miller.

Tim-Miller-Directing-Deadpool

Herhalde söylemeye gerek yok, geek dünyası için şüphesiz en önemli ve acayip işlerden biri 2016’nın Deadpool‘uydu. Acayip diyorum, çünkü bir kere proje silme tabandan gaz almış; yeşil ışık hayran baskısıyla yakılmış ve bütün bu süreç dahilinde projeye kimse inanmadığı için yaratıcılara neredeyse sınırsız özgürlük tanınmıştı. Önemli diyorum, çünkü bütün bunlar aynı zamanda çok düşük bir bütçe anlamına da geliyordu ve film buna rağmen şık gözükmeyi, keyifli aksiyon sekansları vermeyi ve seyir zevkini yukarıda tutmayı başarmıştı.

Bu başarının da mimarı Tim Miller‘dı elbette. Her ne kadar senaryo ekibi espriler döktürse, Deadpool kostümü Ryan Reynolds’ın üzerine bebek gibi otursa da yoktan muhteşem bir stil inşa eden adam Miller’dı. O yüzden Terminatör serisiyle ilgili yapacaklarını hayal etmek çok keyifli. Üstelik Cameron ile birbirlerini tanıyorlar, zira Miller’ın Blur Studios ekibi daha evvelinde Avatar için de görev yapmıştı. Yani bu birliktelikten, bu usta-çırak ilişkisinden müthiş bir Terminatör 6 çıkabilir. Siz ne dersiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.