Rick & Morty’nin üçüncü sezonu artık bizim için basit bir arzu nesnesi olmaktan çıktı. İlk iki sezon o kadar iyi ve sezonlar arası bekleme süreleri o kadar uzun ki, şu dünya üzerinde Rick & Morty’yi sadece bir tur izleyen insan yok. Bir kere izleyen, zaten sarıyor. Saran, yoksunluğuna düşüyor. E el altında Netflix rahatlığı da olunca, döndür babam döndür, insan kendini altıncı tura başlarken buluyor. Hâl böyle olunca da, “üçüncü sezondan tadımlık sahne” deyince kulaklar dikiliyor.

Beklentiyi önce yükseltip, sonra düşüreyim: Bu sahne tamamen özel bir internet yayını esnasında paylaşılmış, ancak animasyonu tamamlanmamış bir eskiz. Bu yüzden tam teşekküllü bir sahne beklemeyin. Fakat şunları beklemenizi mutlaka öneririm: eğlenmeyi, hayran olmayı, Rick & Morty üçüncü sezonunda o parıltısını kaybedecek mi endişesini bertaraf etmeyi ve üçüncü sezonu beklemesi daha zor bulmayı. 

https://youtu.be/YZY-X6exJNg

Bu kısa sahne, belli ki bir bölümün açılışı. Animasyon henüz bitmemiş, ama yine de çıkartılacak çok şey var. Her şeyden önce, Rick and Morty’ye has o doluluk galonlarca var. Başka hiçbir dizide sık görmediğimiz, “boşa kurşun atmama” hadisesi var ya diziyi bu kadar kıvamlı yapan? O bu kısa sahnede de hissettiriyor işte kendini. Şu küçücük, bitmemiş sekans bile tempo olarak pek çok on yıllık diziye diz çöktürüp tövbe istettirir, şüphesiz.

Onun haricinde, dizinin bu sezon genel bir tema olarak kayabileceği yerleri de ima ediyor ufaktan. Geçen sezonu Rick’i hapse giderken izleyerek kapatmıştık. Elbette o hapiste çok uzun kalmayacağını biliyorduk, esas mesele döndükten sonra bunun hikayeye nasıl etki edeceğiydi. Bu sekans bize onun ipuçlarını veriyor olabilir, zira daha önce Rick’i hiçbir zaman yaptıklarına dair pişmanlık dile getirirken görmemiştik. Bu Rick için bambaşka bir karakter mekaniği, ve bunun Morty ile nasıl paslaşacağını düşünmek bize dev heyecan veriyor. Sizin hissiyatlar neler? Ne diyorsunuz sahneye? Yorumları alalım!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.