Çok sevdiğimiz bazı şeylerin, gözümüzden ne kadar düştüğünü görmek çok acı verici olabiliyor. Önceden Rick and Morty fragmanı çıkacak ve sen buna heyecanlanmayacaksın, yazısını yazmak için bir gün geçmesini bekleyeceksin deseydiniz yüzünüze karşı kahkahayı paylatırdım. Ama işte buradayız. Rick and Morty’nin altıncı sezonu için ilk fragman geldi ve benim içimde zerre kadar heyecan yok.

Bana kızmadan önce lütfen dinleyin ve kendinize şunu sorun: Biz bir günde mi Rick and Morty sevdalısı olduk? Bir günde mi nefret ettik bu diziden? Rick and Morty sevdasından bizi kimler, hangi senaristler uzaklaştırdı? İlk iki sezonunu ayıla bayıla izlediğimiz, övebildiğimiz her yerden övdüğümüz dizi sonraki iki sezonuyla eski şaşalı günlerinin yüzü suyu hürmetine kendini izlemeye devam ettirdi. İlk bölümleriyle bize “Eski Rick and Morty geri dönüyor herhalde” dedirten beşinci sezon ise giderek daha kötü bir hâle geldi ve sezon finaliyle tam anlamıyla dalga geçtiği şeye dönüştü.

Fragmana gelecek olursak bu sezon, aileyi çok daha fazla bir arada görecekmişiz gibime geliyor. Geçtiğimiz sezonlarda biraz daha arka plana atılan Summer, Beth ve Jery bu sezon yeniden dizinin ana hikâyeleri arasında yer alacak gibi gözüküyor. Öte yandan bu sezon popüler kültür göndermelerini biraz daha azaltmışlar ya da önceki gibi kör göze parmak gönderme yapmaktan vazgeçmişler. Rick and Morty’nin alameti farikalarından biri olan popüler kültür göndermelerini çok seviyoruz fakat geçtiğimi sezonlarda ipin ucunu biraz kaçırmışlardı. Bu yüzden mutluyum diyebilirim.

Fakat heyecansızım. Yani fragmanı en az beş altı kere izledim ama beni altıncı sezona karşı heyecanlandıracak bir sebep hâlâ bulamadım. Umarım 4 Eylül tarihinde yayınlanmaya başlayacak olan altıncı sezon yüzümü kara çıkarır da gelir buraya dizi hakkında methiyeler düzerim. Ama şimdilik söylenecek güzel bir söz yok ne yazık ki dizi hakkında…

Siz nasıl buldunuz fragmanı sevgili dostlarım? Rick and Morty sizce daha ne kadar devam eder ya da siz ne kadar devam etmesini isterdiniz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.