Rick and Morty beklemek zor iş. Gerçekten. Ben daha önce bir kez Sherlock beklemek, çok defa da Doctor Who beklemek gibi gafletlere düştüğümden idmanlı olduğumu sanıyordum; ancak Rick and Morty beklemek gerçekten de başka bir seviyede. Çünkü bir kere, dizinin kendisi yorgan döşek 20 dakika bir şey zaten. Yani dönüp tekrar hasret gidertecek çok materyal yok. Ama olan da o kadar dahiyane ki, yenisini isteyip isteyip duruyorsunuz. Ona da çare yok.

Daha doğrusu, tam olarak bir iyileştirmesi yok. Ama bir takım tedavi yöntemleri mümkün. Rick and Morty’nin bölümlerini döndür babam döndür izlemek bir metod mesela. Yaratıcıların röportaj ve yorumlarını izlemek bir başkası. Ya da mesela, ne bileyim, hayranların Rick and Morty üzerine yaptıkları güzel işleri tüketmek de geçerli bir pansuman yöntemi. Geçen ay tanıttığımız mahkeme animasyonu gibi. Ya da bu Fallout machinima’sı gibi.

https://youtu.be/iShgUAd0aM0

UpIsNotJump kanalı, şuradan da tıklayarak izleyebileceğiniz bir videoyla, Rick and Morty’nin meşhur ikinci sezon bölümü Look Who’s Purging Now’ı Fallout 4 üzerinden baştan yapmaya başlamış. Tam hatırlamayanlar için, bölüm Rick ve Morty’nin düzenli olarak Purge yaşayan bir gezegeni ziyaret etmesi ve burada başına gelenleri konu alıyordu. Sadece Rick ve Morty’ye odaklanan, neredeyse diğer aileyi hiç görmediğimiz, tamamı tek bir gezegende geçen bir hikaye olduğundan, UpIsNotJump’ın bu bölümü uyarlamak için seçmiş olması gayet normal elbette.

Ortaya çıkan iş nasıl peki? UpIsNotJump’lık bir eksiği yok, onu söyleyelim. Kendisi açılış sekansındaki mühür “portaldan Rick girer, arkada Morty yere düşer” kısmını bile pırlanta gibi uyarlamış. Ancak video oyunları yıllardır göz meselesini çözemediğinden, burada da ne zaman surata yakın bir çekime geçilse insan bir küçük soğuyor karşısındaki şeyden. Ama yine de, Rick and Morty bekliyoruz zaten, beklerken bunu da izlemekten zarar gelmez. İşte Rick and Morty hasreti böyle bir şey. Küçük zevklere odaklanmanı sağlıyor…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.