Rick and Morty ile ilgili olarak Dan Harmon bir röportajında şu ifadeleri kullanmıştı: Biz diziyi yaparken iki şeye dayandırıyoruz; birincisi sevdiğimiz bilim-kurgu / aksiyon filmler, ikincisi de kendi aramızda da konuştuğumuz varoluşsal sorunlar. Bu boşuna bir beyan değil. Rick and Morty gerçekten de her bölümünde hem herkesin sevdiği şeylere selam çakıyor, hem de pek çoğumuzun aklını kurcalayan soruları konuşuyor.

İşte bu selam çakma hâli hayranların çok hoşuna gidiyor elbette. Dizi ana karakterlerimizi bir Stand By Me‘lere, bir John Wick‘lere, bir Inception‘lara, Purge‘lere soktukça biz de bu tarafta başka başka şekillerde hayal ediyoruz Rick ve Morty’yi. E eli kalem tutan, yetenekli adamlar da benzer hayaller kuruyorlar. Bunlardan biri bu hayallerini kaleme almış, ortaya dokuz adet konsept çizim çıkartmış. Buyurun, biz lafı uzatmadan konseptlere geçelim. Çizimler anonim, isimler bakınca ilk akla gelenler. Afiyet olsun!

 

Break-rick Bad

Breakrick Bad

Bütün liste içerisinde en çok uyan bu herhalde. Harmon ve Roiland’a söyleyelim de özel bir tema bölümü yapsınlar. Rick bir projesini fonlamak için bilim-kurgu tipi bir uyuşturucu yapıp satmaya başlasın, Morty kafayı yesin, laboratuvarı bir tavukçunun altına kursunlar…

Game of Ricks

Game of Ricks

Burada konsept çizerini ekstra kutlamak lazım, zira Rick ve Morty’yi Westeros evrenindeki pek çok ikiliye benzetebilecekken çok doğru bir hareketle Hound – Arya ikilisini seçmiş. Gerçekten bravo. Morty’den müthiş Arya oluyormuş bu vesileyle öğrenmiş olduk.

 

House of Ricks

House of Ricks

Yani… Eh. Ben naçizane Rick & Morty ikilisini Underwood ikilisine pek oturtamadım. Siz ne dersiniz, coştunuz mu?

 

Juras-rick Park

Jurasrick Park

Aşağıdaki Anatomy Park logosuna dikkat!

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.