San Andreas’ın ana karakteri, Grove Street’in bıçkın delikanlısı, hepimizin en sevdiği beyaz atletli oyun karakteri Carl “CJ” Johnson’ı dışarıdan bir modla The Legend of Zelda: Breath of the Wild‘ın içine sokuldu. Baya CJ. Baya Breath of the Wild. WilianZilv isimli bir oyuncunun yaptığı modun videosunu aha şuraya koyuyoruz:

Yani… İnsan şu videoya bakıyor ve gayrı ihtiyari bir hikaye yazıyor. Doğu Kıtası’nda beş yıl geçirdikten sonra CJ bir gün Hyrule Kral’ı Rhoam’dan bir telefon alır. Rhoam kırık bir sesle, “Zelda. Onu kaçırdılar kardeşim” der, telefonu kapatır. CJ ilk fast-travel ile Hyrule yöresine gelir, ama geldiği gibi Ganondorf’un adamları onu basar ve cebinden bütün parasını alırlar. CJ sıradan bir ağaç dalıyla kala kalır. Etrafına şöyle bir bakar. Bir cümle çıkar ağzından.

“Hyrule. Ev. En azından ben her şeyi berbat etmeden önce öyleydi.”

Grand Theft Auto - San Andreas 8

Bu modu şu an oynayamadığımız için, tutup hikayesini kafamızda yazmaktan ve koyulan emeği videoyu izleyerek takdir etmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok. Ancak söylememiz lazım ki gerçekten felaket şık gözüküyor her şey. CJ karakter modelinin üzerine büyük ihtimalle ömrü boyunca bu kadar kaliteli ışık düşmemiştir. Animasyonlar falan da gayet çiçek tanesi bir biçimde oturmuş her şeyin üzerine.

Hani insanın modu oynayası gelmiyor açıkçası –çünkü ne yapacaksın yani?– ama Switch’e güncel grafiklerle portlanmış bir San Andreas göresi geliyor. Hatta arttıralım mı? Keşke asla açıklanmayan ve asla çıkmayan San Andreas Stories‘i Switch’e yapsa Rockstar. CJ’in Liberty City’de olduğu beş yılı konu alan, yine aynı üç şehirde geçen bir oyun muhteşem olmaz mıydı gerçekten? Üf, insanı gerçekten olmayacak düşüncelere sevk ediyorsun ey mod. Üzüyorsun ey mod!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.