Murphy Kanunu der ki “Çok fazla istediğiniz bir şey, onu istemediğiniz, beklemediğiniz anda gerçekleşir.”  Bir sabah kalkarsınız ve çok sevdiğiniz rock grubunun yeni albüm çıkarttığını görürsünüz veya Yiğitcan abinin harika bir yazısı ile karşılaşırsınız… Ya da bugün olduğu gibi Rick and Morty’nin dördüncü sezon haberini alırsınız. Evet, doğru duydunuz Rick and Morty geri geliyor!

Çıktığı ilk sezondan itibaren öve öve bitiremediğimiz, methiyeler düzdüğümüz, hakkında videolar çıkarttığımız Rick and Morty iki yıllık bir aranın ardından tekrardan bizimle buluşmaya hazırlanıyor. Adult Swim’in resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre Rick and Morty biz hayranlarını bekleterek daha fazla üzmeyeceğe benziyor.

Bir önceki sezon Rick and Morty sevenler için birazcık soluk geçmişti farkındayız. İlk iki sezonun kalitesini yakalayamayan genel sezon çizgisinin yanı sıra bir de yeni sezona heyecan uyandırmayan bir sezon finali yapmıştı. Yine de bu, Rick and Morty’nin üçüncü sezonunun mükemmel bölümler çıkardığı gerçeğini değiştirmiyor tabii.

Geçtiğimiz sezon geleneksel Interdimensional Cable yerine gelen Morty’s Mind Blowers bölümü, içerisindeki türlü türlü göndermelerle harika bir Rest and Ricklaxation bölümü izlemiştik. Tabii üçüncü sezon bir de kelime dağarcığımıza Pickle Rick’i eklemişti, onu da unutmamak lazım. Biz bunları da daha önce anlattık tabii, hem de listelerle anlattık.

Bütün bu bölümler iyi hoştu ama Rick and Morty hayatımıza kelimelerle anlatılamayacak kadar güzellikte bir The Ricklantis Mixup bölümü izletmişti ki hepimiz mest olmuştuk hatırlarsanız. Sadece bu bölüm için bile Rick and Morty izlemesi için kafalarını ütülediğim arkadaşlarım oldu, o kadar diyorum size.

evilmorty

Dizi bize ilk sezonunda tanıttığı Evil Morty karakterini harikulade bir şekilde unutturup üçüncü sezondaki bu mükemmel bölüm ile tartışmasız herkesin en çok merak ettiği hikaye olmasını sağladı. The Ricklantis Mixup ise gerçekten müzikleri, olay örgüsü, twistleri ve sondaki Evil Morty konuşması ile diziye başlamak için olağanüstü bir bahane. Bunu kullanın ve hazır dizinin dördüncü sezonu yakınken hemen izlemeye başlayın.

Daha önce de söylediğim gibi; evet, üçüncü sezon ilk iki sezon ayarında değildi. Evet, sezon finali, sizi yeni sezon için heyecanlandırmıyordu ama Rick and Morty yahu bu! Yeni sezona heyecanlanmak için alttan alta yürüttükleri Evil Morty hikayesinin devamını görecek olmamız bile yeter de artar bana göre.

Adult Swim’in açıklamasına göre yeni sezonumuz bu senenin Kasım ayında bizlerle buluşacak. Henüz sezon içeriğinden hiçbir bilgimiz olmasa bile biz bu habere oldukça coşuyoruz. Siz de durumlar nasıl?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.